Rzeszów - Wtorek, 13.05.2025
Reklama

Na WSIiZ zajęcia odbywają się online

Dodano:

fot. Jakub Głogowski
fot. Jakub Głogowski
RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie większą część zajęć prowadzi online. Wykładowcy przeprowadzają je z sal uczelni bądź z własnych domów.

Od 14 marca około 80% zajęć w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania odbywa się przez internet. Uczelnia wykorzystuje do tego celu narzędzie Blackboard Collaborate Ultra na platformie Blackboard.  Jest to nowoczesny system do przeprowadzania wideokonferencji, który pozwala na pracę w trybie głosowym oraz wideo, jak również na pokazywanie prezentacji i plików. Dodatkowym atutem systemu jest możliwość udostępniania obrazu pulpitu oraz pisania ręcznego.

Jak zapewnia uczelnia, korzystanie z nowego narzędzia (mimo mnogości funkcji) jest intuicyjne.

Duża część zajęć odbywa się zgodnie z dotychczasowym grafikiem zajęć, tyle tylko, że studenci nie są obecni w salach wykładowych i laboratoryjnych, ale w swoich domach, korzystając z tabletów lub smartfonów. Z kolei wykładowcy przeprowadzają zajęcia bądź z sal uczelni, bądź z własnych domów. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

18-latek ukrył narkotyki w bieliźnie. Mężczyzna posiadał przy sobie 49 gramów mefedronu

RZESZÓW. Informacje o mężczyźnie mogącym posiadać narkotyki, uzyskali policjanci z komisariatu w Tyczynie.

Rzeszów

Rzeszów w wersji z Mincecrafta? 17 czerwca rusza Minecraft Demo Day

RZESZÓW. Już 17 czerwca uczniowie rzeszowskich szkół wezmą udział w warsztatach edukacyjnych Minecraft: Education Edition.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska na 13 miejscu w zawodach łazików marsjańskich

RZESZÓW. Uczelnia z Rzeszowa po raz szósty gościła na konkursie w Stanach Zjednoczonych.

Rzeszów

Ukradł m.in. nawigacje, radioodtwarzacze i narzędzia. Wpadł bo zgubił paszport

RZESZÓW. Podejrzanym okazał się, pracujący w Polsce, 18-letni obywatel Mołdawii.

Rzeszów

W przyszłym roku czekają nas derby Rzeszowa? Wszystko zależy od Stali

RZESZÓW. Stal Rzeszów stoi przed niepowtarzalną okazją awansu do 2 ligi. 

Rzeszów

Podrabiali banknoty na domowej drukarce. Zatrzymano m.in. 62- i 56-latka

RZESZÓW. Poprosili znajomego o zapłacenie w sklepie podrobionymi pieniędzmi.

Rzeszów

Kolejny przetarg na rewitalizację Ogrodu Miejskiego i jeszcze wyższe propozycje wykonawców

RZESZÓW. Trwa drugi przetarg na rewitalizację Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego.

Rzeszów

Zbiórka krwi przy kinie Helios. Będą też bezpłatne badania wzroku i konsultacje dietetyczne

RZESZÓW. Każdy kto przyjdzie 5.06. w godz. 9:00 – 13:00 na parking...

Reklama