Rzeszów - Środa, 13.05.2026
Reklama

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

Dodano: 15.02.2023 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Strefa rekreacyjna nad Wisłokiem będzie rozbudowywana. -  Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęte już zostały m.in. tereny Kopca Konfederatów, które zostały przeznaczone pod zieleń i rekreację – mówi prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek. Pod zieleń i rekreację przeznaczono także 10 hektarów terenu pomiędzy mostami Zamkowym i Karpackim.

W ubiegłym roku miasto zakończyło wykup terenów na lewym brzegu Wisłoka. Chodzi o działki na terenie od mostu Lwowskiego w kierunku północnym.
Reklama
W tym roku ma powstać dokumentacja projektowa dla budowy nowej drogi dla rowerzystów oraz części dla pieszych w tym rejonie. Chodzi o odcinek od ul. Siemiradzkiego do wysokości mostu kolejowego. Przetarg został już ogłoszony. 

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa będzie miał kilometr długości i cztery metry szerokości (2,5 m dla rowerów, 1,5 m dla pieszych). Ma tam powstać również stacja naprawy rowerów, oświetlenie oraz elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci).

Zwycięzcę przetargu poznamy najprawdopodobniej w marcu. Na opracowanie dokumentacji będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Reklama