Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Najlepsi szachiści z Rzeszowa powalczą o tytuł Mistrza i Mistrzyni stolicy Podkarpacia

Dodano: 03.11.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W przyszłym tygodniu w stolicy Podkarpacia odbędą się XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci królewskiej gry bez względu na wiek, a na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Tradycyjnie w okolicach Dnia Niepodległości najlepsi szachiści z Rzeszowa i okolic spotkają się, by stoczyć bój o tytuł Mistrza i Mistrzyni stolicy Podkarpacia. Rywalizacja ta będzie mieć miejsce podczas XV Mistrzostw Rzeszowa w Szachach, których organizatorem jest Roman Wąsik – założyciel Rzeszowskiego Klubu Szachowego, zasłużony sędzia, nauczyciel, popularyzator szachów oraz trener, który wychował między innymi Miłosza Szpara – obecnego mistrza międzynarodowego.

W dotychczasowych czternastu edycjach rozgrywek wzięło udział łącznie ponad 550 osób.

XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach zostaną rozegrane w trzech kategoriach turniejowych: Grupa A – szachiści z rankingiem 1700 i wyższym, Grupa B – Juniorzy i Juniorki (2012-2009) oraz Seniorzy z rankingiem FIDE i Polskim do 1699, Grupa C – Juniorzy i Juniorki (2013 i młodsi). W trakcie rozgrywek obowiązywać będą przepisy Kodeksu Szachowego, a turniej odbywający się z udziałem uczestników najwyższej grupy będzie klasyfikowany do Międzynarodowej Federacji Szachowej – FIDE.
Reklama
Mistrzostwa odbędą się w dniach 8 – 12 listopada 2023 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Paderewskiego 154. Uroczystość otwarcia zaplanowana jest w czwartek 9 listopada 2023 roku o godzinie 17:00, natomiast oficjalne rozstrzygnięcie nastąpi

w niedzielę 12 listopada 2023 roku o godzinie 16:30. Komunikat Organizacyjny zawierający szczegóły dotyczące udziału oraz przewidzianych nagród dostępny jest na stronie www.rdk.rzeszow.pl

XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka oraz Podkarpackiego Związku Szachowego. Realizację wydarzenia wspierają: współorganizator – Rzeszowski Dom Kultury, Partnerzy – Rzeszowski Klub Szachowy i Biuro Turystyczne Wagabunda oraz Sponsor – Bracia Ożóg Tyczyn Park.

 
Źródło: RDK
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rzeszowskim szpitalu MSWiA mają nowy sprzęt medyczny. Rozbudowa placówki wciąż trwa

RZESZÓW. Do użytku pacjentów oddano m.in. nowe karetki pogotowia, nowoczesny aparat USG oraz 8 kardiomonitorów.

Rzeszów

Policja z Rzeszowa poszukuje mężczyzny, który ukradł portfel

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w dniu 30 listopada 2018 roku o godz. 11.45 w Rzeszowie.

Rzeszów

Trwa rozbudowa budynku PGS Software. Firma ma zatrudnić dodatkowo ponad 100 osób

RZESZÓW. Jednym z kierunków rozwoju branży są rozwiązania w chmurze. 

Rzeszów

Jutro sesja nadzwyczajna. Radni zajmą się sprawą odbioru odpadów

RZESZÓW. 14 lutego odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych remontem ul. Bałtyckiej

RZESZÓW. Droga powinna zostać wyremontowana do 19 lipca 2019 roku.

Rzeszów

Rzeszów wysoko w rankingu „polskich miast przyszłości”

RZESZÓW. Rzeszów znalazł się na 4. miejscu wśród polskich miast przyszłości 2019/20.

Reklama