Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Najlepszy rok w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono ponad 1,1 mln pasażerów

Dodano: 20.01.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / Pixabay
fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dołączył do grona „milionerów”, czyli lotnisk obsługujących ponad milion pasażerów rocznie. W 2024 roku obsłużono dokładnie 1 145 257 osób. To najlepszy wynik w historii portu.

W 2024 roku podrzeszowskie lotnisko oferowało loty na 31 kierunkach, do 16 krajów. Największym zainteresowaniem pasażerów cieszyły się: Warszawa, Londyn i Monachium (w połączeniach regularnych) oraz Antalia, Sharm El Sheikh i Heraklion (w czarterach).

Jeśli chodzi o przewoźników, największą liczbę osób przewiózł Ryanair (prawie 339 tys.), który operował aż na 9 kierunkach. Dużym sukcesem może pochwalić się również Lufthansa, która zanotowała największy wzrost, aż o 155 proc. Niemiecki przewoźnik od kwietnia podwoił liczbę lotów do Monachium i przejął sporą część przesiadek na połączenia transatlantyckie.

W minionym roku rekordową frekwencję zanotowano również w lotach czarterowych, które obejmowały 16 kierunków do 8 krajów. Liczba pasażerów wzrosła o 33 procent, do poziomu 302 tys. osób.

W 2024 roku w ofercie podrzeszowskiego lotniska pojawiły się cztery nowe kierunki: hiszpańskie Alicante i Majorka, łotewska Ryga (jednocześnie był to debiut Air Baltic) oraz turecki Izmir.

Reklama

Jak zapowiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów, w najbliższych latach lotnisko zamierza bić kolejne rekordy.

– Rekordy są po to, żeby je wyśrubować. Nie spoczywamy na laurach i drugi rok z rzędu znaleźliśmy się w gronie „milionerów”, czyli lotnisk obsługujących ponad milion pasażerów rocznie. Będziemy dążyć do tego, by w kolejnych latach swój wynik poprawiać. Dlatego intensywnie pracujemy nie tylko nad rozwojem siatki połączeń, ale też kolejnymi inwestycjami ułatwiającymi i umilającymi czas oczekiwania na naszym lotnisku oraz poprawiającymi bezpieczeństwo pasażerów i obsługi samolotów – mówi Adam Hamryszczak.

W roku 2025 oferta podrzeszowskiego lotniska ma być jeszcze lepsza (w czarterach sprzedaje się już 17 kierunków), a wśród inwestycji na pierwszy plan wysuwa się modernizacja drogi startowej przy wschodnim progu i budowa drugiej części równoległej drogi kołowania, co jednak nie wpłynie na funkcjonowanie lotniska.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budynek Straży Miejskiej przy ul. Targowej do remontu

RZESZÓW. Ratusz prowadzi postępowanie przetargowe, którego celem jest wyłonienie projektanta, który zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej budynku, znajdującego się przy ul. Targowej 1.

Rzeszów

Wracają loty międzynarodowe z Rzeszowa. Pierwsze samoloty już wystartowały

RZESZÓW/JASIONKA. Od 1 lipca Ryanair wznowił loty do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, od 3 lipca startują wakacyjne połączenia LOT’u.  Dzisiaj wystartowały pierwsze samoloty do  Londynu oraz Manchesteru.

Rzeszów

Dwa wypadki z udziałem pieszych w powiecie rzeszowskim. W jednym z nich ucierpiał 6-latek

Rzeszowscy policjanci badają okoliczności wypadków z udziałem pieszych, do których doszło wczoraj na terenie powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Okradł salon meblowy w Rzeszowie na ponad 12 tys. zł

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Rzeszowa, który dokonał 11 kradzieży w jednym z salonów meblowych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Diecezja rzeszowska zbiera na powodzian. Miasto przekaże 200 tys. dla mieszkańców gminy Chmielnik

RZESZÓW. W minionym tygodniu intensywne opady deszczu, burze i nawałnice wyrządziły wiele szkód mieszkańcom Podkarpacia. We wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej odbędzie się zbiórka na rzecz poszkodowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe. Poszkodowani mogą starać się o zasiłek

RZESZÓW. W związku z ustabilizowaniem się sytuacji powodziowej dziś o godz. 6:00 rano odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy sześciu linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 1 lipca br. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 13, 17, 34, 35, 45 i 53.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna walkę z komarami i kleszczami

RZESZÓW. Dwa dni potrwają działania mające na celu zwalczanie komarów i kleszczy na terenie miasta.

Reklama