Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Najlepszy rok w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono ponad 1,1 mln pasażerów

Dodano: /

fot. RESinet.pl / Pixabay
fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dołączył do grona „milionerów”, czyli lotnisk obsługujących ponad milion pasażerów rocznie. W 2024 roku obsłużono dokładnie 1 145 257 osób. To najlepszy wynik w historii portu.

W 2024 roku podrzeszowskie lotnisko oferowało loty na 31 kierunkach, do 16 krajów. Największym zainteresowaniem pasażerów cieszyły się: Warszawa, Londyn i Monachium (w połączeniach regularnych) oraz Antalia, Sharm El Sheikh i Heraklion (w czarterach).

Jeśli chodzi o przewoźników, największą liczbę osób przewiózł Ryanair (prawie 339 tys.), który operował aż na 9 kierunkach. Dużym sukcesem może pochwalić się również Lufthansa, która zanotowała największy wzrost, aż o 155 proc. Niemiecki przewoźnik od kwietnia podwoił liczbę lotów do Monachium i przejął sporą część przesiadek na połączenia transatlantyckie.

W minionym roku rekordową frekwencję zanotowano również w lotach czarterowych, które obejmowały 16 kierunków do 8 krajów. Liczba pasażerów wzrosła o 33 procent, do poziomu 302 tys. osób.

W 2024 roku w ofercie podrzeszowskiego lotniska pojawiły się cztery nowe kierunki: hiszpańskie Alicante i Majorka, łotewska Ryga (jednocześnie był to debiut Air Baltic) oraz turecki Izmir.

Reklama

Jak zapowiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów, w najbliższych latach lotnisko zamierza bić kolejne rekordy.

– Rekordy są po to, żeby je wyśrubować. Nie spoczywamy na laurach i drugi rok z rzędu znaleźliśmy się w gronie „milionerów”, czyli lotnisk obsługujących ponad milion pasażerów rocznie. Będziemy dążyć do tego, by w kolejnych latach swój wynik poprawiać. Dlatego intensywnie pracujemy nie tylko nad rozwojem siatki połączeń, ale też kolejnymi inwestycjami ułatwiającymi i umilającymi czas oczekiwania na naszym lotnisku oraz poprawiającymi bezpieczeństwo pasażerów i obsługi samolotów – mówi Adam Hamryszczak.

W roku 2025 oferta podrzeszowskiego lotniska ma być jeszcze lepsza (w czarterach sprzedaje się już 17 kierunków), a wśród inwestycji na pierwszy plan wysuwa się modernizacja drogi startowej przy wschodnim progu i budowa drugiej części równoległej drogi kołowania, co jednak nie wpłynie na funkcjonowanie lotniska.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na ul. Lwowskiej. Przywrócono ruch w kierunku Rzeszowa [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Doszło do wypadku przy ul. Lwowskiej. Kierowcy podróżujący do Rzeszowa od strony Łańcuta stoją.

Rzeszów

Ratusz chce ruszyć z wypożyczalnią rowerów i skuterów od 1 kwietnia

RZESZÓW. Na ulicach ma pojawić się min. 100 rowerów klasycznych, min. 50 rowerów elektrycznych oraz min. 50 skuterów elektrycznych.

Rzeszów

Okrągła kładka nad al. Piłsudskiego do remontu. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podczas remontu kładka będzie dostępna dla mieszkańców.

Rzeszów

Będą przerwy w przyjmowaniu wniosków o dowody osobiste. Wszystko w związku z e-Dowodami

RZESZÓW, POLSKA. Usługa ta włączona zostanie ponownie 4 marca.

Rzeszów

Rondo Pobitno będzie dwupoziomowe. Ratusz chce rozpocząć pracę w 2020 roku

RZESZÓW. „Będziemy iść w tym kierunku, aby powstał tunel” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej do okien domów mieszkalnych. Ponadto uszkodzili kilkanaście samochodów

RZESZÓW. Zatrzymani mężczyzni to 18- i 21-letni mieszkańcy Rzeszowa. 

Rzeszów

Nowe osiedle w Rzeszowie? Projekt uchwały pojawi się na najbliższej sesji

RZESZÓW. Radni o pomyśle będą debatować podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. 

Reklama