Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Najpierw wielkie sprzątanie brzegu Wisłoka, potem festiwal reggae

Dodano: 02.09.2021 r.

fot. RDK
fot. RDK
RZESZÓW. Już w sobotę 4 września 2021 roku na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 6. edycja festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Dzień wcześniej organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia, będą sprzątać brzeg rzeszowskiego zalewu.

Tegoroczna edycja ogólnopolskiego Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem” po raz pierwszy realizowana jest pod przewodnim hasłem „Reggae dla Klimatu”. Jamajskim rytmom oraz wspaniałej zabawie na rzeszowskich Bulwarach towarzyszyć będzie szereg działań proekologicznych. Jednym z nich będzie poprzedzająca festiwal miejska akcja sprzątania Zalewu Rzeszowskiego, która odbędzie się w piątek 3 września 2021 roku.

W akcji sprzątania mogą wziąc udział wszyscy chętni "którym leży na sercu piękno i czystość miasta Rzeszowa". Organizatorzy zapewniają potrzebne rękawiczki oraz worki na śmieci. Dodatkowo, pierwszych 20 osób, które zgłoszą się na miejscu akcji sprzątania otrzymają kupony upoważniające do odbioru festiwalowych.
Reklama
Spotkanie uczestników akcji oraz wszystkich chcących się w nią włączyć mieszkańców Rzeszowa nastąpi o godzinie 16:00 na placu przy przystani na Lisiej Górze (miejsce rozpoczęcia akcji: https://goo.gl/maps/V7tMjS35roaYicXG7).

 Inicjatywę Rzeszowskiego Domu Kultury wspierają: Stowarzyszenie EKOSKOP, Harcerski Klub Ekologiczny 21, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Z Wędkarskiego Pudełka.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Władze Rzeszowa prowadzą rozmowy dyplomatyczne w sprawie Ukrainy

​RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek prowadzi rozmowy z dyplomatami z całego świata, którzy przyjeżdżają do Rzeszowa, aby dowiedzieć się więcej o sytuacji uchodźców i wspierać Ukrainę w walce z agresją rosyjską.

Rzeszów

Zbiórka darów dla Ukrainy. Aktualna lista potrzeb [3.03.2022]

RZESZÓW. Leki, materiały opatrunkowe oraz żywność – to aktualnie najbardziej potrzebne dary dla Ukraińców, zbierane w punktach RDK na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Fundacja Felineus z pomocą dla zwierząt z Ukrainy

RZESZÓW. Rzeszowska Fundacja Felineus włączyła się w akcję pomocy zwierzętom z Ukrainy. Trwa zbiórka pieniędzy oraz artykułów dla psów i kotów.

Rzeszów

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

RZESZÓW. 54-letni kierowca z Rzeszowa uciekał przed policjantami ulicami miasta. Kiedy w końcu udało się go zatrzymać, okazało się że był pijany. Miał ponad 2 promile.

Rzeszów

Prezentacja nowego motocykla Game Over Cycles w restauracji Lord Jack

RZESZÓW. Przez cały weekend w restauracji Lord Jack na rzeszowskim Rynku, będzie można podziwiać nowy motocykl firmy Game Over Cycles.

Rzeszów

Komunikat Urzędu Miasta! Transport dla uchodźców z Ukrainy do Wieliczki. Mogą zgłaszać się matki z dziećmi

RZESZÓW. Dzisiaj (2.03) o godzinie 12:00 spod dworca kolejowego Rzeszów Główny, w ramach relokacji rządowej, wyjadą dwa autobusy, które zabiorą oczekujących uchodźców z Ukrainy do Wieliczki.

Rzeszów

W samo południe w Rzeszowie zabrzmi hymn Ukrainy

RZESZÓW. W środę, 2 marca o godz. 12:00 z głośników umieszczonych na ratuszu rozlegnie się hymn Ukrainy.

Rzeszów

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę.

Reklama