Rzeszów - Piątek, 05.09.2025
Reklama

Najpierw wielkie sprzątanie brzegu Wisłoka, potem festiwal reggae

Dodano: 02.09.2021 r.

fot. RDK
fot. RDK
RZESZÓW. Już w sobotę 4 września 2021 roku na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 6. edycja festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Dzień wcześniej organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia, będą sprzątać brzeg rzeszowskiego zalewu.

Tegoroczna edycja ogólnopolskiego Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem” po raz pierwszy realizowana jest pod przewodnim hasłem „Reggae dla Klimatu”. Jamajskim rytmom oraz wspaniałej zabawie na rzeszowskich Bulwarach towarzyszyć będzie szereg działań proekologicznych. Jednym z nich będzie poprzedzająca festiwal miejska akcja sprzątania Zalewu Rzeszowskiego, która odbędzie się w piątek 3 września 2021 roku.

W akcji sprzątania mogą wziąc udział wszyscy chętni "którym leży na sercu piękno i czystość miasta Rzeszowa". Organizatorzy zapewniają potrzebne rękawiczki oraz worki na śmieci. Dodatkowo, pierwszych 20 osób, które zgłoszą się na miejscu akcji sprzątania otrzymają kupony upoważniające do odbioru festiwalowych.
Reklama
Spotkanie uczestników akcji oraz wszystkich chcących się w nią włączyć mieszkańców Rzeszowa nastąpi o godzinie 16:00 na placu przy przystani na Lisiej Górze (miejsce rozpoczęcia akcji: https://goo.gl/maps/V7tMjS35roaYicXG7).

 Inicjatywę Rzeszowskiego Domu Kultury wspierają: Stowarzyszenie EKOSKOP, Harcerski Klub Ekologiczny 21, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Z Wędkarskiego Pudełka.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy punkt drive-thru w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie otwiera się piąty punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19. Na Podkarpaciu łącznie działa już 30 takich miejsc.

Rzeszów

Strajk kobiet. W poniedziałek kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. Protestujący ponownie wyjdą i wyjadą na ulice Rzeszowa. Początek demonstracji o godz. 17:00.

Rzeszów

Miasto odkupi chryzantemy od handlarzy

RZESZÓW. Rzeszów, podobnie jak wiele innych miast w Polsce, odkupi chryzantemy od handlarzy. Ozdobią one m.in. miejskie klomby i rabaty.

Rzeszów

Dodatkowe ograniczenia w rozkładzie jazdy MKS

RZESZÓW. Od 2 listopada wprowadzone zostają dodatkowe ograniczenia w kursowaniu autobusów MKS. 

Rzeszów

Cmentarze zamknięte na 3 dni. Linie specjalne MPK odwołane

RZESZÓW. Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy na trzy dni. ZTM w Rzeszowie odwołał kursy linii specjalnych.

Rzeszów

Strajk kobiet. Dziś kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przepraszamy za utrudnienia mamy rząd do obalenia” – pod takim hasłem dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest przeciwników orzeczenia TK ws. aborcji. 

Rzeszów

Kwesta 2020. Ograniczona liczba wolontariuszy, duże skarbony i internetowa zbiórka

RZESZÓW. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach odbędzie się w zmienionej formie.

Rzeszów

Ruszyła budowa prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Firma Strabag rozpoczęła prace przy budowie prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena.

Reklama