Rzeszów - Piątek, 30.05.2025
Reklama

Najstarsza podstawówka w Rzeszowie będzie miała nowy dach

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na wykonanie nowego dachu na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, znajdującej się w ścisłym centrum miasta.

„Jedynka” jest najstarszą podstawówką w Rzeszowie, powstała w 1784 roku. Budynek przy ulicy Bernardyńskiej jest sukcesywnie remontowany i doposażany, ostatnio otwarto tutaj odnowiony plac zabaw, który służy zarówno uczniom szkoły, jak i mieszkańcom okolicy. Jego modernizacja kosztowała 253 tys. zł. 

Aktualny przetarg dotyczy kompleksowego remontu dachu na budynku. Obejmie on zarówno naprawę konstrukcji i kominów, jak również montaż nowych rynien, włazów i przede wszystkim pokrycia. Zadaniem wykonawcy będzie wymiana deskowania oraz montaż nowej blachodachówki.
Reklama
- Staramy się regularnie inwestować w szkoły, bo chcę aby uczniowie kształcili się w jak najlepszych warunkach. Aktualnie realizujemy kilka dużych zadań, jak chociażby budowa hal sportowych przy Zespole Szkół nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącym, czy rozbudowa SP 13 na osiedlu Staromieście. Doraźne remonty i modernizacje są realizowane zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez dyrektorów wszystkich placówek do ratusza – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Potencjalni wykonawcy mają czas do 29 sierpnia na składanie ofert. Zwycięzca będzie miał 9 miesięcy na zakończenie wszystkich zleconych prac.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM zmienia rozkład jazdy jednej linii i uruchamia dodatkowe połączenie

RZESZÓW. Nowe połączenie będzie kursować z Dworca Lokalnego do Krasnego.

Rzeszów

XV Podkarpackie Targi Ślubne już w najbliższy weekend

RZESZÓW. Styczniowe targi ślubne odbędą się od godz. 10 do godz. 18. Udział w imprezie jest płatny – koszt biletu to 20 zł.

Rzeszów

Odnaleziono ciało poszukiwanego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. W niedzielę w miejscowości Krasne, w rejonie starorzecza Wisłoka, odnaleziono ciało mężczyzny.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR będzie oddane do użytku w 2021 roku

RZESZÓW. Trwają pracę przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rzeszów

Pijany kierowca zawisł samochodem na torowisku. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Mężczyzna zjechał z drogi i częściowo zawisł na torowisku.

Rzeszów

Sprawdź, jak wyglądała w 2019 roku średnia zdawalność egzaminu na prawo jazdy w Rzeszowie

RZESZÓW. Teorie średnio zdawało 60%, natomiast egzamin praktyczny z pozytywnym wynikiem kończyło 44,1 kursantów.

Rzeszów

Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów wraca do klubu

RZESZÓW. Kontrakt z 37-letnim siatkarzem został podpisany do końca obecnego sezonu.

Rzeszów

Zaginiony Ukrainiec, mieszkający w Rzeszowie, mógł zostać porwany. Prokuratura poszukuje nagrań

RZESZÓW. Ostatni przypadek, kiedy widziano 22-latka, miał miejsce 26 grudnia na stacji paliw w Krasnem.

Reklama