Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

Największe w Polsce zawody robotów już w ten weekend na Podpromiu

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W dniach 25 - 26 listopada 2022 roku w rzeszowskiej hali Podpromie odbędą się największe zawody robotów w Polsce - XChallenge 2022. W ramach wydarzenia odbędą się: Task Hunters, Smash Bots i ROBO~motion.

Na pierwszy dzień XChallenge 2022 (piątek 25.11), zaplanowano zawody Task Hunters przeznaczone tylko dla uczniów szkół średnich. W rywalizacji wezma udział maksymalnie 10 osobowe zespoły. Ich zadaniem będzie ponowne uruchomienie elektrowni , która w niespodziewany sposób została wyłączona. Będą mogli to zrobić z pomocą specjalnych kostek energetycznych i kuli mocy (Na stronie https://xchallenge.pl/task-hunters można znaleźć specjalną animację opisującą zdarzenie). Zadaniem uczestników jest zebranie kostek energetycznych zdalnie sterowanym robotem o wymiarach 50 x 50 x 100 cm na arenie o wymiarach 15 x 15 metrów. Nie może być jednak tak łatwo - arena wyposażona jest w labirynty oraz przeszkody, które należy ominąć bądź przesunąć.

Drugi dzień (sobota 26.11) to zawody otwarte dla oglądających oraz przeznaczone dla wszystkich, bez kategorii wiekowej. To wtedy odbędą się najbardziej nieziemskie walki - Smash Bots. Śmiercionośne roboty o wadze 40kg wyposażone w szeroki arsenał począwszy od pił tarczowych po palniki i miotacze ognia będą walczyć na śmierć i życie w zamkniętej arenie. Przetrwa tylko najlepszy! Wraz ze Smash Botsami odbędą się także zawody ROBO~motion przeznaczone do weryfikacji umiejętności oraz konstrukcji robotów przygotowanych przez zawodników. W 15 różnych konkurencjach autonomiczne roboty mają za zadanie m.in. przejechać szybkimi robotami po linii na czas, przeciągnąć z wykorzystaniem liny robota przeciwnika, zmierzyć się na arenach sumo czy specjalna konkurencja zawodów - zebrać czerwone cebule z planszy. XChallenge odbywa się raz do roku, będąc największym wydarzeniem robotów w Polsce.
Reklama
Wydarzenie będzie także stream'owane w Internecie. Więcej szczegółowych informacji o zawodach można uzyskać na stronie https://xchallenge.pl oraz w serwisach społecznościowych. 

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza,  Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych (Rzeszowska Grupa IT), Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO (Rzeszowska Grupa IT), RoboLAB oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

O tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” walczy już tylko 16 miast. Podkarpacie reprezentuje Rzeszów

RZESZÓW. Ruszył drugi etap Plebiscytu Miast. Rzeszów znalazł się w finałowej 16-nastce.

Rzeszów

Zamknięto Podziemną Trasę Turystyczną. Po otwarciu stanie się drugim „Hydropolis”?

RZESZÓW. Cała inwestycja kosztować będzie prawie 22 mln zł.

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa z okazji 28. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Odjazdy autobusu spod Ratusza wykonywane będą o godzinach 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 i 18:00.

Rzeszów

Miasto szykuje się do rozbudowy szkoły na os. Matysówka

RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Matysówka.

Rzeszów

Wraca temat parkingu dla samochodów przewożących niebezpieczne odpady

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski kieruje do ratusza pismo o wydanie opinii nt. umieszczenia parkingu dla samochodów przewożących odpady niebezpieczne na terenie MPGK.

Rzeszów

Jak spędzić ferie na sportowo w Rzeszowie?

RZESZÓW. 13 stycznia ruszają „Ferie na sportowo", zorganizowane przez Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Kursy komunikacji miejskiej podczas Święta Trzech Króli

RZESZÓW. Dnia 6 stycznia br. (poniedziałek) autobusy kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy.

Reklama