Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Nazistowska flaga w oknie jednego z bloków na Nowym Mieście. Zatrzymano 42-latka

Dodano: 29.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 42-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w związku z podejrzeniem o propagowanie ustroju totalitarnego. 42-latek wywiesił w oknie nazistowską flagę. Zgodnie prawem, za ten czyn grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce we wtorek, w jednym z bloków na ul. Podwisłocze. Przypadkowy przechodzień, zauważył w oknie jednego z mieszkań, na ósmym piętrze, wiszącą flagę z „symbolem propagującym ustrój nazistowski”. Spacerowicz zgłosił ten fakt dyżurnemu miejskiej komendy.

Skierowanie na miejsce policjanci ustalili, że mieszkanie jest wynajmowane przez 42-letniego mężczyznę i to właśnie on wywiesił w oknie nazistowską flagę.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Funkcjonariusze zabezpieczyli flagę jako dowód w sprawie.

Jeszcze tego samego dnia, 42-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na umieszczeniu w oknie i wystawieniu na widok publiczny flagi totalitarnego ustroju nazistowskiego. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Staromieście powstanie duży teren wypoczynkowo-rekreacyjny [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. „To będzie jedna z najatrakcyjniejszych stref wypoczynku i rekreacji na terenie Rzeszowa” – tak prezydent miasta Konrad Fijołek mówi o nowej, zielonej przestrzeni miejskiej, która powstanie w rejonie ulic Lubicz i...

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy grają z WOŚP

RZESZÓW. „Gasimy ogień, rozpalamy serca” pod takim hasłem w tym roku strażacy z całej Polski grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyli się również funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej...

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa wystawił trzy aukcje dla WOŚP

RZESZÓW. Wylicytować można m.in. żużlowy dzień z prezydentem Fijołkiem czy piłkę z autografem legendy polskiego futbolu.

Rzeszów

Bezpieczne ferie. Rzeszowscy policjanci uruchamiają stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Od poniedziałku, 29 stycznia do 9 lutego 2024 r. na parkingu przy hali Podpromie działał będzie stały punkt kontroli autokarów. Policjanci będą sprawdzali pojazdy przewożące dzieci i młodzież na zimowe wycieczki.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. W tym tygodniu odbędzie się pierwsze w 2024 r. spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Ile zapłacimy za parking podziemny przy dworcu PKP? Jest regulamin

RZESZÓW. Rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli uchwałę dotyczącą regulaminu, jaki będzie obowiązywał w parkingu podziemnym Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Postój za pierwsze 15 minut będzie bezpłatny.

Rzeszów

Rusza kolejny etap budowy ul. Parkowej. Ma być gotowy jeszcze w tym roku

RZESZÓW. W tym roku ma zakończyć się drugi i zarazem ostatni etap budowy ul. Parkowej na os. Miłocin. Inwestycja jest realizowana w ramach „kontraktu”, który Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla jeszcze...

Rzeszów

Obok lotniska w Jasionce powstanie stacja benzynowa

RZESZÓW / JASIONKA. Orlen wybuduje stację benzynową w bezpośrednim sąsiedztwie terminala portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Ruszyły już pierwsze prace projektowe. Inwestycja ma być gotowa w II poł. 2025 roku.

Reklama