Rzeszów - Poniedziałek, 02.02.2026
Reklama

Nazistowska flaga w oknie jednego z bloków na Nowym Mieście. Zatrzymano 42-latka

Dodano: 29.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 42-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w związku z podejrzeniem o propagowanie ustroju totalitarnego. 42-latek wywiesił w oknie nazistowską flagę. Zgodnie prawem, za ten czyn grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce we wtorek, w jednym z bloków na ul. Podwisłocze. Przypadkowy przechodzień, zauważył w oknie jednego z mieszkań, na ósmym piętrze, wiszącą flagę z „symbolem propagującym ustrój nazistowski”. Spacerowicz zgłosił ten fakt dyżurnemu miejskiej komendy.

Skierowanie na miejsce policjanci ustalili, że mieszkanie jest wynajmowane przez 42-letniego mężczyznę i to właśnie on wywiesił w oknie nazistowską flagę.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Funkcjonariusze zabezpieczyli flagę jako dowód w sprawie.

Jeszcze tego samego dnia, 42-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na umieszczeniu w oknie i wystawieniu na widok publiczny flagi totalitarnego ustroju nazistowskiego. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

15 grudnia zmiana rozkładu jazdy dla przewozów regionalnych na Podkarpaciu

RZESZÓW. Z siatki połączeń na Podkarpaciu zniknie 8 połączeń.

Rzeszów

104 osoby ze stypendium od marszałka województwa podkarpackiego

RZESZÓW. Najpopularniejszym kierunkiem studiów był kierunek lekarski (37 os.) oraz lotnictwo i kosmonautyka (23 os.)

Rzeszów

28-latek wyskoczył z 10 piętra na ul. Sportowej. Sprawą zajmie się prokuratura

RZESZÓW. Z 10. piętra bloku przy ul. Sportowej 2 wyskoczył mężczyzna. 28-latek zginął na miejscu.

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. Są utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godz. 09.00.

Rzeszów

Promocyjne ceny biletów na grudniowe mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Bilety na oba mecze będą dostępne w cenie 10 zł.

Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020.

Rzeszów

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO]

RZESZÓW. Ul. Cieplińskiego przejechał „protest śmieciarek”. 

Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 2 kk.

Reklama