Rzeszów - Piątek, 06.03.2026
Reklama

Niebezpieczne odkrycie niedaleko Rzeszowa. Interweniowali saperzy

Dodano: 02.03.2026 r. / Redakcja

Niewybuch w Hyżnem / fot. KMP w Rzeszowie
Niewybuch w Hyżnem / fot. KMP w Rzeszowie

W Hyżnem w powiecie rzeszowskim znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Saperzy zajęli się ich neutralizacją.

Wczoraj dyżurny komendy miejskiej otrzymał informację o niebezpiecznym znalezisku w miejscowości Hyżne. Wysłani na miejsce funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej ustalili znalezione niewybuchy to pociski artyleryjskie kalibru 120 mm z czasów II wojny światowej. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie, którzy dzisiaj zabezpieczyli i wywieźli niewybuchy do miejsca jego neutralizacji.

Policja przypomina: niewybuchy mogą być niebezpieczne

Policjanci przypominają, że niewybuchy, pomimo wielu lat spędzonych głęboko w ziemi, nadal mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. W przypadku takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem dotykać go ani przenosić. Należy natychmiast powiadomić policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Parku zdrowia na os. Kmity powstanie droga rowerowa oraz plac postojowy

RZESZÓW. Na inwestycje w budżecie miasta na 2019 rok zarezerwowano na ten cel 467 tys. zł.

Rzeszów

PKP PLK otrzymało dofinansowanie na przebudowę stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisały umowę na dofinansowanie dwóch projektów.

Reklama