Rzeszów - Poniedziałek, 15.12.2025
Reklama

Niewybuchy w Jasionce. Wykopano i zabezpieczono ponad 2 tys. pocisków

Dodano: 12.12.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

JASIONKA. Podczas robót ziemnych w Jasionce natrafiono na tysiące pocisków artyleryjskich z okresu II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy.

We wtorek przed południem do dyżurnego miejskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów podczas wykonywania prac ziemnych w Jasionce. Na miejsce skierowano policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce przed osobami postronnymi.

Funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, potwierdzili że odnalezione niewybuchy pochodzą z okresu II wojny światowej. Prace związane z ich wydobyciem trwały dwa dni. Łącznie wykopano 2064 sztuki pocisków artyleryjskich.

O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie, którzy wywieźli niewybuchy do miejsca jego neutralizacji.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czy zmienią się godziny bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla osób bezrobotnych?

RZESZÓW. Z wnioskiem o zmianę godzin wystąpił radny Mateusz Szpyrka.

Rzeszów

Wjechał w ogrodzenie dwóch posesji. Kierowca miał 1,7 promila

BOGUCHWAŁA. Do zdarzenia doszło 11 lutego po godz. 21 w Boguchwale.

Rzeszów

Miasto wyremontuje ul. Różaną oraz ul. Kosynierów

RZESZÓW. Prace wykonywane na  ulicach mają zakończyć się do 31 lipca 2019 roku.

Rzeszów

656 zł – oto średnia cena OC w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie średnia składka spadła aż o 3,5%.

Rzeszów

Unieważniono przetarg na modernizację Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Przetarg został unieważniony z prostej przyczyny: oferta wykonawcy przekracza wymagania finansowe miasta o prawie 10 mln zł.

Rzeszów

14 lutego na Podpromiu odbędą się Podkarpackie Targi Pracy

RZESZÓW. Organizatorem targów pracy jest Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Sky&More 2019, czyli o przyszłości branży lotniczej. Eksperci spotkają się w Rzeszowie 30 maja

RZESZÓW. Kongres Sky&More 2019 organizowany jest pod patronatem Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Reklama