Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Niewybuchy z czasów II wojny światowej odnalezione w Jasionce

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Podczas prac ziemnych w Jasionce, odnaleziono pociski z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały zabezpieczone i wywiezione przez saperów do miejsca neutralizacji.

W poniedziałek, policjanci z Rzeszowa otrzymali informację o odnalezieniu przedmiotów przypominających pociski, które zostały wykopane podczas prac związanych z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 878 w Jasionce.

Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Trzebownisku, zabezpieczyli teren znaleziska oraz potwierdzili fakt wykopania pocisków. Następnie funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej, potwierdzili, że odnalezione niewybuchy pochodzą z czasów II wojny światowej. Łącznie ujawniono 7 pocisków artyleryjskich kalibru 88 mm.

Niewybuchy zostały zabezpieczone przez saperów z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie, którzy wywieźli je do miejsca jego neutralizacji.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W środę utrudnienia w ruchu na moście Karpackim

RZESZÓW. W związku z dalszymi pracami przy budowie kładki rowerowej, w środę (23 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, na moście Karpackim) wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Od dziś zakaz parkowania w rejonie ratusza

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek wprowadził zakaz parkowania w rejonie rzeszowskiego ratusza. - Teren przy ratuszu ma być przestrzenią publiczną, dla mieszkańców, spacerowiczów - mówi Fijołek.

Rzeszów

Konrad Fijołek zaprzysiężony na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. 21 czerwca w rzeszowskim ratuszu, w obecności radnych i wielu zaproszonych gości, Konrad Fijołek złożył uroczyste ślubowanie. Tuż po zaprzysiężeniu nowy prezydent Rzeszowa spotkał się z mieszkańcami na Rynku.

Rzeszów

Zebrano pierwszy miód z pasieki MPWiK w Rzeszowie

RZESZÓW. Na terenie Zakładu Uzdatniania Wody rzeszowskiego MPWiK od około roku działa pierwsza w Rzeszowie miejska pasieka. 

Rzeszów

W sobotę kolejne utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy

RZESZÓW. W sobotę w godzinach od 7 do 18 zamknięte dla ruchu będą dwa pasy ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie, na odcinku od ul. Podwisłocze do ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

W piątek na rzeszowskim Rynku stanie kurtyna wodna

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się upałami, na rzeszowskim Rynku, jak co roku, stanie kurtyna wodna. Wg prognoz IMGW w weekend termometry wskażą ponad 30 stopni.

Rzeszów

W niedzielę w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Którymi ulicami przejdzie?

RZESZÓW.  W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, ulicami Rzeszowa przejdą uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Na trasie marszu, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruc

Rzeszów

We wrześniu pierwsze Targi Seniora w Rzeszowie. Trwają zgłoszenia firm

RZESZÓW. W dniach 24-25 września 2021 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą pierwsze Targi Seniora. Będzie to jedna z głównych atrakcji Senioraliów Rzeszowskich.

Reklama