Rzeszów - Wtorek, 03.02.2026
Reklama

Nocne poszukiwania 34-latka z powiatu rzeszowskiego zakończone sukcesem

Dodano: 13.02.2023 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 30 policjantów oraz pies służbowy brało udział w całonocnych poszukiwaniach 34-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna w sobotę wieczorem zgubił się w lesie i nie potrafił odnaleźć drogi do domu. Został odnaleziony w niedzielę nad ranem. W stanie hipotermii trafił do szpitala.
 
W sobotę przed godziną 20:00 na numer alarmowy 112 zadzwonił 34-letni mężczyzna, który poinformował, że zagubił się w lesie, w rejonie miejscowości Lecka. 34-latek nie wiedział, gdzie się znajduje. Skarżył się również na problemy z poruszaniem się.
 
Ze względu na sytuację zagrażającą życiu i zdrowiu mężczyzny, policjanci niezwłocznie rozpoczęli jego poszukiwania. W akcję zaangażowano funkcjonariuszy komisariatów w Dynowie, Tyczynie i Boguchwale oraz policjantów z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i przewodnika z psem służbowym.
 
Kryminalnym udało się ustalić, że mężczyzna przebywał w Lecce u swoich znajomych. Z ich relacji wynikało, że miał on się udać do sklepu, skrótem przez las. Wskazali kierunek, w którym oddalił się zaginiony i na tym kierunku skoncentrowano działania. Zaangażowany do poszukiwań pies służbowy podjął trop, jednak po kilkudziesięciu metrach, z uwagi na złe warunki atmosferyczne, zakończył pracę.
 
Reklama
Ponieważ o uratowaniu życia mężczyzny mogły zadecydować najbliższe godziny, funkcjonariusze kontynuowali poszukiwania. Przez kilka godzin przeszukiwali obszar, na  którym mógł się znajdować 34-latek. Na szczęście poszukiwania zakończyły się pomyślnie. Zaginiony został odnaleziony w niedzielę nad ranem w gęstych zaroślach. Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. W związku z tym, że 34-latek nie mógł poruszać się o własnych siłach, a do miejsca w którym się znajdował nie mogła dojechać karetka, funkcjonariusze przenieśli go kilkaset metrów do drogi głównej. Tam przekazali go wezwanej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego. Mocno wychłodzony mężczyzna został przewieziony do szpitala.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Rzeszów

Worki na odpady zielone w automatach

RZESZÓW. Mieszkańcy, którym brakło worków na odpady zielone, mogą je dokupić w automatach, w których sprzedawane są środki ochrony osobistej.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego będzie gotowy za 5 lat

RZESZÓW. Akt notarialny dotyczący przejęcia przez Ministerstwo Sprawiedliwości działki przy ul. Zielonej i Granicznej ma być podpisany w ciągu miesiąca.

Rzeszów

Budynek Straży Miejskiej przy ul. Targowej do remontu

RZESZÓW. Ratusz prowadzi postępowanie przetargowe, którego celem jest wyłonienie projektanta, który zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej budynku, znajdującego się przy ul. Targowej 1.

Rzeszów

Wracają loty międzynarodowe z Rzeszowa. Pierwsze samoloty już wystartowały

RZESZÓW/JASIONKA. Od 1 lipca Ryanair wznowił loty do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, od 3 lipca startują wakacyjne połączenia LOT’u.  Dzisiaj wystartowały pierwsze samoloty do  Londynu oraz Manchesteru.

Rzeszów

Dwa wypadki z udziałem pieszych w powiecie rzeszowskim. W jednym z nich ucierpiał 6-latek

Rzeszowscy policjanci badają okoliczności wypadków z udziałem pieszych, do których doszło wczoraj na terenie powiatu rzeszowskiego. 

Reklama