Rzeszów - Niedziela, 17.05.2026
Reklama

Nowa apteka całodobowa w Rzeszowie

Dodano: 11.10.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Obecnie na terenie Rzeszowa w systemie całodobowym działają trzy apteki: na ul. Podchorążych 1, al. Rejtana 65 oraz nowa, na ul. Szopena 2.

Od 1 kwietnia 2022 roku zawieszono działalność całodobowej apteki „SKAW MAR” mieszczącej się na ul. Plac Dworcowy 1 w budynku dworca PKP, który jest w remoncie. Przez ostatnie pół roku, do dyspozycji mieszkańców pozostały dwie apteki całodobowe: APTEKA „Dr.Max” przy ul. Podchorążych 1 na osiedlu 1000-lecia oraz apteka „Dbam o Zdrowie” mieszcząca się w budynku Centrum Handlowego Plaza przy al. Rejtana 65.

Od 1 października 2022 r. w systemie całodobowym działa również apteka "Pod Gwiazdą" mieszcząc się przy ul. Szopena 2, przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1.

W Rzeszowie działa łącznie 88 aptek ogólnodostępnych. Ponad połowa z nich zaopatruje ludność zarówno w leki gotowe, jak i recepturowe. Pozostałe apteki zaopatrują pacjentów tylko w leki gotowe.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uruchomiono schody ruchome na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Od 1 grudnia podróżni mogą korzystać już z ruchomych schodów na stacji Rzeszów Główny. To kolejne po windach ułatwienie jakie wprowadzono dla pasażerów w ostatnich tygodniach.

Rzeszów

Odbierz nagrody za przedświąteczne zakupy!

Odwiedź Centrum Handlowe Auchan Krasne, rób zakupy, skanuj paragony i odbieraj nagrody w ramach programu „Akcja Bonus”!

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Wysokiej Głogowskiej. Nie żyje 30-latek

30-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonowy przepust. . Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Rzeszów

W Aeropolis powstanie rój dronów do misji antysmogowych

W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” powstanie pierwszy na świecie rój dronów do misji antysmogowych. 

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej zamontowano bramki do zdalnego pomiaru temperatury

RZESZÓW. Bramki umieszczono w budynku rektoratu i biblioteki.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR szybciej niż planowano?

RZESZÓW. Prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego UR idą pełną parą.

Rzeszów

Atak na dwóch Ukraińców w Rzeszowie. Policja poszukuje sprawcy

RZESZÓW. Dwaj obywatele Ukrainy zostali zaatakowani przy ul. Rejtana. Z obrażeniami, trafili do szpitala. Rzeszowska Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa wyróżnił 28 budynków w mieście za poprawę estetyki

RZESZÓW. Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc wyróżnił właścicieli i zarządców nieruchomości za poprawę estetyki budynków. 

Reklama