Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Nowa atrakcja w parku na osiedlu Kmity. Powstanie strefa relaksu

Dodano: 12.06.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W parku na osiedlu Kmity będzie więcej atrakcji. Jeszcze w tym roku powstanie tam strefa relaksu. Doposażony zostanie również tamtejszy plac zabaw. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Strefa relaksu wyposażona będzie w ławki, leżaki, hamaki, stoły piknikowe, palenisko oraz biblioteczkę plenerową. Nowym elementem będzie także altana której ściany częściowo będą roślinnością pnącą. Doposażony zostanie również plac zabaw, w którym zostaną zamontowane trzy trampoliny ziemne. W ramach zadania zmodernizowana zostanie także będzie strefa dla matek karmiących.

Inwestycja o wartości nieco ponad 392 tys. zł będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt zdobył ponad 1,2 tys. głosów.

Strefa relaksu w parku na os. Kmity ma być gotowa jesienią br.

Park na osiedlu Kmity to atrakcyjne miejsce wypoczynku dla mieszkańców w tamtej części Rzeszowa. Od kilku lat jest wyposażany w nową infrastrukturę. W ostatnim czasie powstał tam m.in. integracyjny plac zabaw, w którym znalazło się ponad 20 urządzeń zabawowych. W parku jest także przestrzeń dla seniorów z miejscem do gry w bule, powstała ścieżka rowerowa, sukcesywnie dosadzane są drzewa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie rusza drugi etap programu małej retencji

RZESZÓW. 1 marca rozpocznie się kolejny nabór wniosków o dotacje na inwestycje związane z tzw. małą retencją.

Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Wjechała samochodem do rowu, ranna trafiła do szpitala

RZESZÓW. Samochodem podróżował jeszcze 10-letni pasażer. Chłopiec nie odniósł obrażeń.

Rzeszów

Rozbudowa placu zabaw na osiedlu Baranówka

RZESZÓW. Wśród nowym elementów zabawowych pojawi się m.in. fabryka piasku – jedyna tego typu atrakcja dla dzieci w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowości w rzeszowskiej Plazie

​RZESZÓW. Nowoczesny salon optyczny i nowa pracownia florystyczna to nowi najemcy w CH Plaza. Centrum przedłużyło również umowę z drogerią Sephora na kolejne trzy lata.

Rzeszów

Targi Pracy i Targi Edukacyjne w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 50 pracodawców na Targach Pracy i uczelnie z całej Polski na Targach Edukacyjnych. Oba wydarzenia odbędą się 1-2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego ma powstać przy ul. Dołowej. Zamek na cele kultury

RZESZÓW. W ciągu trzech lat przy ul. Dołowej ma powstać nowy gmach Sądu Okręgowego. Obecna siedziba sądu, czyli Zamek Lubomirskich, zostanie przeznaczona na cele kultury.

Reklama