Rzeszów - Sobota, 06.09.2025
Reklama

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

Dodano: 29.04.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Nowa droga będzie miała ok. 550 metrów długości. Obsługiwać będzie teren, na którym w przyszłości powstanie nowa siedziba Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Droga, zgodnie z założeniami będzie miała do 7,6 metra szerokości. Po obydwu jej stronach zostaną wybudowane chodniki. Powstaną także ścieżki rowerowe, oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa.

W ramach inwestycji konieczne będzie wybudowanie skrzyżowań, m.in. z al. T. Rejtana wraz z przebudową fragmentu tej ulicy w niezbędnym zakresie oraz z ul. Kustronia wraz z przebudową odcinka tej drogi. Ważnym elementem będzie także budowa ponad 50 nowych, ogólnodostępnych miejsc postojowych.

Dokumentację projektową dla tej inwestycji przygotuje firma Usługi Projektowe Tomasz Swynczak z Rzeszowa. Koszt tego projektu to 276 tys. zł. Będzie on gotowy na początku przyszłego roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga! Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z koniecznością aktualizacji systemów informatycznych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w najbliższy piątek i w sobotę pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami w ramach cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się 29 maja 2025 r.

Rzeszów

Nowe wydarzenie w Rzeszowie. Energy Fitness Fest już w ten weekend

RZESZÓW. Maraton fitness z gwiazdami, wokrshopy, targi branżowe i panel dietetyczny złożą się na organizowany po raz pierwszy w Rzeszowie Energy Fitness Fest.

Rzeszów

Lokalne produkty w Parku Papieskim. Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Smaczne sery, regionalne chleby i wędliny, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne ciasta, ekologiczne przetwory - to wszystko będzie można kupić na Podkarpackim Bazarku w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana w harmonogramie pokazów specjalnych fontanny multimedialnej

RZESZÓW. W związku z imprezą sportową organizowaną na placu przy al. Lubomirskich, najbliższy pokaż specjalny fontanny multimedialnej został przeniesiony na inny termin.

Rzeszów

Po raz pierwszy w Rzeszowie - Zlot Autobusów Zabytkowych. Wielka parada pojazdów, linie specjalne i wiele więcej

RZESZÓW. Kilkadziesiąt zabytkowych autobusów, wystawa aut klasycznych, wielka parada pojazdów ulicami Rzeszowa, koncerty, pokazy, animacje dla dzieci i impreza w Technobusie – tak w skrócie będzie wyglądał I Zlot Autobusów Zabytkowych w...

Rzeszów

Rusza budowa ostatniego odcinka DW 869 pomiędzy autostradą A4, a DK9 i S19

W Głogowie Małopolskim odbyła się inauguracja ostatniego etapu budowy drogi wojewódzkiej nr 869, łączącej autostradę A4 z drogą krajową nr 9 oraz drogą ekspresową S19. Nową drogą pojedziemy w połowie 2027 roku.

Rzeszów

Wybory prezydenckie 2025. Jak głosowali mieszkańcy Rzeszowa w I turze? (pełne wyniki)

RZESZÓW. Państwowa Komisja Wyborcza podała pełne wyniki głosowania w pierwszej turze w wyborach prezydenckich. Do drugiej tury przeszli: Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki. Jak głosowali mieszkańcy Rzeszowa i Podkarpacia?

Reklama