Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

Dodano: 29.04.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Nowa droga będzie miała ok. 550 metrów długości. Obsługiwać będzie teren, na którym w przyszłości powstanie nowa siedziba Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Droga, zgodnie z założeniami będzie miała do 7,6 metra szerokości. Po obydwu jej stronach zostaną wybudowane chodniki. Powstaną także ścieżki rowerowe, oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa.

W ramach inwestycji konieczne będzie wybudowanie skrzyżowań, m.in. z al. T. Rejtana wraz z przebudową fragmentu tej ulicy w niezbędnym zakresie oraz z ul. Kustronia wraz z przebudową odcinka tej drogi. Ważnym elementem będzie także budowa ponad 50 nowych, ogólnodostępnych miejsc postojowych.

Dokumentację projektową dla tej inwestycji przygotuje firma Usługi Projektowe Tomasz Swynczak z Rzeszowa. Koszt tego projektu to 276 tys. zł. Będzie on gotowy na początku przyszłego roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Jagiellońskiej zraniono dwie osoby nożem. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej.

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Rzeszów

Jesienna obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto opublikowało harmonogram jesiennej obwoźnej zbiórki odpadów niebezpiecznych z gospodarstw domowych organizowanej wspólnie z MPGK-Rzeszów Sp. Z o.o.  

Rzeszów

W 24 godziny stworzą prototyp gry. W październiku kolejna edycja Game Jam Rzeszów

Już za niespełna miesiąc programiści, młodzi twórcy gier, informatycy, graficy i ludzie związani z branżą, będą mieli okazję zmierzyć swoje siły podczas kolejnej edycji Game Jam Rzeszów 2019.

Reklama