Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

Dodano: 29.04.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Nowa droga będzie miała ok. 550 metrów długości. Obsługiwać będzie teren, na którym w przyszłości powstanie nowa siedziba Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Droga, zgodnie z założeniami będzie miała do 7,6 metra szerokości. Po obydwu jej stronach zostaną wybudowane chodniki. Powstaną także ścieżki rowerowe, oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa.

W ramach inwestycji konieczne będzie wybudowanie skrzyżowań, m.in. z al. T. Rejtana wraz z przebudową fragmentu tej ulicy w niezbędnym zakresie oraz z ul. Kustronia wraz z przebudową odcinka tej drogi. Ważnym elementem będzie także budowa ponad 50 nowych, ogólnodostępnych miejsc postojowych.

Dokumentację projektową dla tej inwestycji przygotuje firma Usługi Projektowe Tomasz Swynczak z Rzeszowa. Koszt tego projektu to 276 tys. zł. Będzie on gotowy na początku przyszłego roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na pasie startowym lotniska w Jasionce odbędzie się wyścig rowerowy

RZESZÓW. Aktualnie trwają zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rzeszów

Ruszyła rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO]

RZESZÓW. Dopiero po drugim przetargu udało się wyłonić zwycięską firmę.

Rzeszów

Centrum Wspinaczkowe FlyWall. Nowy obiekt na sportowej mapie Rzeszowa

RZESZÓW. Już 17 sierpnia oficjalne otwarcie Centrum Wspinaczkowego

Rzeszów

Piknik charytatywny dla schroniska „Kundelek”. Akcja odbędzie się na rzeszowskich Bulwarach

RZESZÓW. Piknik charytatywny rozpocznie się 25 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00 na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Remont wiaduktu na ul. Batorego. Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Ustalono, że w okolicy skrzyżowania ul. Chocimskiej i Żółkiewskiego powstanie tymczasowa pętla autobusowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc „wstępnie” rezygnuje z wyborów do Sejmu. Ostateczna decyzja zapadnie w piątek

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc odniósł się do medialnych doniesień ws. ewentualnej rezygnacji z wyborów do Sejmu. 

Rzeszów

Połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą coraz bliżej realizacji

RZESZÓW. Projekt połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą jest już prawie gotowy.

Rzeszów

Policjanci sprawdzali miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych

RZESZÓW, PODKARPACIE. Kolejna edycja działań zaplanowana jest na wrzesień.

Reklama