Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Nowa droga połączy dwa duże rzeszowskie osiedla

Dodano: 27.04.2023 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogą łączącą ulicę Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na osiedlu Staroniwa.

Inwestycja zakłada budowę drogi o długości ponad 700 metrów i szerokości 7 metrów szerokości. Przy drodze powstaną chodniki o szerokości 2,5 metra oraz ścieżka rowerowa. Częścią tego zadania będzie także budowa kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej. Dodatkowo wykonany zostanie zbiornik retencyjny na ul. Potokowej.

Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Otwarcie ofert zaplanowano na 22 maja. Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 16 miesięcy od daty podpisania umowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy zwycięzców loterii "Mieszkam w Rzeszowie"

RZESZÓW. Zakończyła się tegoroczna edycja loterii pn. „Mieszkam w Rzeszowie”. Pula nagród wyniosła ponad 28 tys. zł.

Rzeszów

Windy na stacji Rzeszów Główny już dostępne dla podróżnych

RZESZÓW. Pasażerowie już korzystają z wind na stacji Rzeszów Główny. Wcześniej przejazdy koleją ułatwiły wygodne perony, oznakowanie i podziemne przejście.

Rzeszów

Rozpoczął się montaż iluminacji świątecznych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W tym roku miasto wyda blisko 1,3 mln zł na świąteczne dekoracje.

Rzeszów

Rzeszowscy architekci wyróżnieni w międzynarodowym konkursie

RZESZÓW. Dr inż. arch. Magdalena Szpytma i dr inż. arch. Cezary Szpytma z Politechniki Rzeszowskiej zostali wyróżnieni w konkursie na projekt „Centrum Wiedzy Cognitarium” w Koszalinie.

Rzeszów

50 kamer internetowych dla rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Dziesięć szkół podstawowych w Rzeszowie otrzyma kamery internetowe FullHD z wbudowanymi mikrofonami, które mają ułatwić naukę zdalną.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z Centrum Medycznym MEDYK

RZESZÓW. Od 1 grudnia br., na terenie uczelni zacznie działać przchodnia akademicka. 

Rzeszów

Na stacji Rzeszów Główny testują windy i ruchome schody. Wielka inwestycja na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy przebudowie stacji Rzeszów Główny idą szybciej niż zakładano.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Kamieniu. Nie żyje 85-letnia piesza

RZESZÓW. Po godz. 6:00 w Kamieniu doszło do potrącenia 85-letniej kobiety. Piesza zginęła na miejscu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Reklama