Rzeszów - Niedziela, 10.05.2026
Reklama

Nowa droga połączy ulice Ropczycką z Tarnowską. Przekazano plac budowy

Dodano: 04.05.2026 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Około 200 metrów długości i 7,2 m szerokości będzie miała nowa droga, która połączy ul. Ropczycką z ulicą Tarnowską. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tej części miasta oraz ułatwienie przemieszczenia się mieszkańcom osiedli Przybyszówka, Baranówka i Miłocin.

W ubiegłym tygodniu w rzeszowskim ratuszu odbyło się podpisanie umowy z firmą Eurovia Polska, która zrealizuje inwestycje. W poniedziałek, 4 maja przekazano plac budowy wykonawcy.

- To bardzo ważna realizacja, która pozwoli zmniejszyć napięcia drogowe w rejonie Przybyszówki, Dworzyska, Baranówki i Miłocina. – mówił Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa, podczas uroczystego podpisania umowy.

Nowa droga będzie miała prawie 200 metrów długości i do 7,2 m szerokości. Po jej prawej stronie wybudowany zostanie chodnik o szerokości 2 m, który zapewni bezpieczną komunikację dla pieszych. Przebudowane będą także skrzyżowania tego nowego łącznika z ulicą Ropczycką oraz Tarnowską.

Zakres prac obejmie także budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci podziemnych oraz budowę oświetlenia. Wykonawca ma 7 miesięcy od dnia podpisania umowy na zakończenia budowy na zakończenie inwestycji, czyli powinna być gotowa w listopadzie br.

Inwestycja będzie kosztowała 1,573 mln zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM uruchamia dwie nowe linie komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od dnia 16 września br. ruszy linia nr 14 oraz linia nr 60.

Rzeszów

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną.

Rzeszów

Na drodze prowadzącej na Lisią Górę powstało blisko 100-metrowe graffiti [FOTO]

RZESZÓW. 100 metrowa ściana, 50 artystów i tylko jeden dzień na realizacje.

Rzeszów

W Rzeszowie powstała szkoła robotyki. Ich konstrukcje opierają się na klockach Lego

RZESZÓW. „Marzę o wężu, który jeździ i strzela” – zdradza mały inżynier i przyznaje, że programowania także próbuje.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony podczas ogólnopolskiego konkursu. Chodzi o rozbudowę Al. Gen. W. Sikorskiego

RZESZÓW, POLSKA. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski.

Rzeszów

Za kilka dni rozpocznie się akcja „Bądź EKO i wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej”

RZESZÓW. Akcja ma na celu przypomnienie pasażerom, że mobilne bilety i bezgotówkowe rozwiązania płatnicze to nie tylko wygoda, ale i sposób na ochronę środowiska naturalnego.

Rzeszów

Jak rozbłyśnie Rzeszów na święta? W tym roku zobaczymy, m.in. św. Mikołaja na motorze i autobus z rogami

RZESZÓW. Zobaczymy masę nowych dekoracji, które zostaną zamontowane do końca listopada.

Reklama