Rzeszów - Środa, 24.09.2025
Reklama

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

Dodano: 12.10.2021 r.

Zdjęcie ze strony powiat.rzeszowski.pl
Zdjęcie ze strony powiat.rzeszowski.pl
RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

W rzeszowskim zakładzie Phoenix Contact E-Mobility produkowane są akcesoria do ładowania samochodów elektrycznych, m.in. kable i gniazda do ładowania pojazdów. Firma jest szczególnie znana z opracowywania technologii HPC (High Power Charging), umożliwiającej ładowanie aut w zaledwie kilka minut.

– Fabryka wybudowana na terenie naszego parku powstała zaledwie w dwa miesiące, co dowodzi, że gospodarka świetnie sobie radzi nawet w czasie pandemii – powiedział obecny przy otwarciu obiektu starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Nowy zakład zajmuje powierzchnię 15 tys. m² i docelowo będzie wyposażony w dziesięć linii produkcyjnych. Co szczególnie ważne dla mieszkańców regionu, w związku z inwestycją ma powstać około 330 nowych miejsc pracy.

Phoenix Contact E-Mobility jest częścią grupy Phoenix Contact, będącej światowym liderem innowacyjności w dziedzinie automatyki przemysłowej i elektrotechniki. Firma zatrudnia blisko 18 tys. pracowników na świecie.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe sklepy i perfumeria na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Firma Lagardere Travel Retail rozbuduje strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże ulepszać transport w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Naukowcy Politechniki Rzeszowskiej będą zbierać i analizować dane, a także prowadzić ankiety wśród mieszkańców miasta i okolic.

Rzeszów

Karpaty na Widelcu. Co zjemy na festiwalu? [MENU]

RZESZÓW. Festiwal odbędzie się w dniach 24 - 25 września na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mini park powstał na terenie o powierzchni 20 arów. Są tu m.in. parklety wypoczynkowe, ławki, siłownia oraz zadarzona pergola.

Rzeszów

Nowa poradnia urologiczna w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. 3 października ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów w nowej poradni urologicznej, która powstała w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał model Układu Słonecznego

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści zyskali nową, „kosmiczną atrakcję”. 

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku"

RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.

Rzeszów

Dzień bez Samochodu. W czwartek bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. Trwa Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Tradycyjnie, jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu, który przypada w czwartek, 22 września.

Reklama