Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Nowa hala sportowa I LO jest już gotowa [ZDJĘCIA]

Dodano: 29.06.2024 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W piątek zakończyły się odbiory tej wartej ponad 12 mln zł inwestycji.

- Cieszę się, że uczniowie naszej najstarszej szkoły będą mieli do dyspozycji piękny, nowoczesny obiekt sportowy, w którym jest także szatnia. Podkreślam to, ponieważ takiego miejsca w tej szkole nigdy nie było. Wraz z nową halą w I Liceum Ogółnokształącym przybyły także ciekawe miejsca do wypoczynku. Jednym z nich jest zielony taras na pierwszej kondygnacji, drugim zielona przestrzeń pod pięknym dębem – pomnikiem przyrody, którym opiekowaliśmy się przez cały czas trwania inwestycji. Drzewo rośnie tuż przy nowej hali i jest w dobrej kondycji – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Inwestycja rozpoczęła się w wiosną 2022 r. Najpierw konieczne było wyburzenie starej hali. Po zakończeniu robót rozbiórkowych rozpoczęła się budowa nowoczesnego obiektu. Ma on dwie kondygnacje. Na parterze znajduje się strefa boisk z trybuną dla 230 widzów, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, pokój higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.

W poziomie piwnic znajdują się: szatnia wraz z szafkami dla uczniów, szatnie z umywalniami, pomieszczenie siłowni, sala treningowa oraz pomieszczenia techniczne.

Reklama

Nowa hala będzie pełnić również funkcje auli, ponieważ wyposażono ją w profesjonalny system nagłośnienia. Budynek został także wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 28,80 kWp oraz system asekuracji na dachu. Zainstalowano windę. W budynku są udogodnienia dla niedowidzących: ścieżki prowadzące, tablice tyflograficzne, oznakowania pomieszczeń w alfabecie Braille'a. Na części łącznika pomiędzy nową halą a budynkiem szkoły powstał pokryty roślinnością dach.

Wykonawcą inwestycji była wybrana w przetargu firma Polbud z Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim

RZESZÓW. Rzeszów ma najwięcej terenów zielonych spośród miast wojewódzkich – wynika z danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

Rzeszów

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

RZESZÓW. Od 1 lutego w województwie podkarpackim trwa kwalifikacja wojskowa. Obowiązek dotyczy 15 tys. osób. W Rzeszowie komisje lekarskie rozpoczną prace w najbliższy poniedziałek. Ogółem do stawienia się do kwalifikacji podlega 1277...

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy nieruchomościach w Rzeszowie. Można ubiegać się o dotację m.in. na oczko wodne czy ogród...

Rzeszów

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na realizację tej inwestycji. Firmy mają czas na składanie ofert do 20 marca.

Rzeszów

Kontrole kierowców taksówek na aplikację w Rzeszowie. Ujawniono 10 wykroczeń

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS oraz BOSG po raz kolejny przeprowadzili kontrole pojazdów oferujących usługi przewozowe na aplikację.  Sprawdzono 32 pojazdy, ujawniono 10 wykroczeń.

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę strefy wypoczynku i rekreacji na os. Staromieście

RZESZÓW. W rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej, powstanie duża strefa wypoczynku i rekreacji. Przetarg na poszukiwanie wykonawcy tej inwestycji został już ogłoszony.

Rzeszów

Nowości na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Na stacji Rzeszów Główny wprowadzono dodatkowe ułatwienia dla podróżnych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. unowocześniły system informacji pasażerskiej. Uruchomiono wyświetlacze i komunikaty głosowe na peronach i w przejściu podziemnym.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało Centrum Operacji Bezpieczeństwa

RZESZÓW. Centrum Operacji Bezpieczeństwa, z angielskiego Security Operations Center (SOC),  ma chronić miasto m.in. przed incydentami związanymi z bezpieczeństwem cybernetycznym. To pierwsza w Polsce jednostka tego typu w administracji samorządowej. Wdrożeniem systemu...

Reklama