Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Nowa hala sportowa I LO jest już gotowa [ZDJĘCIA]

Dodano: 29.06.2024 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W piątek zakończyły się odbiory tej wartej ponad 12 mln zł inwestycji.

- Cieszę się, że uczniowie naszej najstarszej szkoły będą mieli do dyspozycji piękny, nowoczesny obiekt sportowy, w którym jest także szatnia. Podkreślam to, ponieważ takiego miejsca w tej szkole nigdy nie było. Wraz z nową halą w I Liceum Ogółnokształącym przybyły także ciekawe miejsca do wypoczynku. Jednym z nich jest zielony taras na pierwszej kondygnacji, drugim zielona przestrzeń pod pięknym dębem – pomnikiem przyrody, którym opiekowaliśmy się przez cały czas trwania inwestycji. Drzewo rośnie tuż przy nowej hali i jest w dobrej kondycji – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Inwestycja rozpoczęła się w wiosną 2022 r. Najpierw konieczne było wyburzenie starej hali. Po zakończeniu robót rozbiórkowych rozpoczęła się budowa nowoczesnego obiektu. Ma on dwie kondygnacje. Na parterze znajduje się strefa boisk z trybuną dla 230 widzów, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, pokój higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.

W poziomie piwnic znajdują się: szatnia wraz z szafkami dla uczniów, szatnie z umywalniami, pomieszczenie siłowni, sala treningowa oraz pomieszczenia techniczne.

Reklama

Nowa hala będzie pełnić również funkcje auli, ponieważ wyposażono ją w profesjonalny system nagłośnienia. Budynek został także wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 28,80 kWp oraz system asekuracji na dachu. Zainstalowano windę. W budynku są udogodnienia dla niedowidzących: ścieżki prowadzące, tablice tyflograficzne, oznakowania pomieszczeń w alfabecie Braille'a. Na części łącznika pomiędzy nową halą a budynkiem szkoły powstał pokryty roślinnością dach.

Wykonawcą inwestycji była wybrana w przetargu firma Polbud z Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Staromieście powstanie duży teren wypoczynkowo-rekreacyjny [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. „To będzie jedna z najatrakcyjniejszych stref wypoczynku i rekreacji na terenie Rzeszowa” – tak prezydent miasta Konrad Fijołek mówi o nowej, zielonej przestrzeni miejskiej, która powstanie w rejonie ulic Lubicz i...

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy grają z WOŚP

RZESZÓW. „Gasimy ogień, rozpalamy serca” pod takim hasłem w tym roku strażacy z całej Polski grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyli się również funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej...

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa wystawił trzy aukcje dla WOŚP

RZESZÓW. Wylicytować można m.in. żużlowy dzień z prezydentem Fijołkiem czy piłkę z autografem legendy polskiego futbolu.

Rzeszów

Bezpieczne ferie. Rzeszowscy policjanci uruchamiają stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Od poniedziałku, 29 stycznia do 9 lutego 2024 r. na parkingu przy hali Podpromie działał będzie stały punkt kontroli autokarów. Policjanci będą sprawdzali pojazdy przewożące dzieci i młodzież na zimowe wycieczki.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. W tym tygodniu odbędzie się pierwsze w 2024 r. spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Ile zapłacimy za parking podziemny przy dworcu PKP? Jest regulamin

RZESZÓW. Rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli uchwałę dotyczącą regulaminu, jaki będzie obowiązywał w parkingu podziemnym Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Postój za pierwsze 15 minut będzie bezpłatny.

Rzeszów

Rusza kolejny etap budowy ul. Parkowej. Ma być gotowy jeszcze w tym roku

RZESZÓW. W tym roku ma zakończyć się drugi i zarazem ostatni etap budowy ul. Parkowej na os. Miłocin. Inwestycja jest realizowana w ramach „kontraktu”, który Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla jeszcze...

Rzeszów

Obok lotniska w Jasionce powstanie stacja benzynowa

RZESZÓW / JASIONKA. Orlen wybuduje stację benzynową w bezpośrednim sąsiedztwie terminala portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Ruszyły już pierwsze prace projektowe. Inwestycja ma być gotowa w II poł. 2025 roku.

Reklama