Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Nowa odsłona Rzeszowskich Piwnic dopiero w przyszłym roku

Dodano: 25.11.2020 r.

RZESZÓW. Kilka miesięcy dłużej będą musieli poczekać mieszkańcy Rzeszowa i turyści, aby zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną w nowej, interaktywnej odsłonie. Pandemia opóźniła zakończenie inwestycji.

Modernizacja Rzeszowskich Piwnic rozpoczęła się na początku 2020 roku. Zgodnie z założeniami prace miały zakończyć się w listopadzie br., a od grudnia obiekt miał zostać udostępniony dla zwiedzających. Niestety, termin zakończenia inwestycji został przesunięty na przyszły rok.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radny Witold Walawender zwrócił się z pytaniem, na jakim etapie jest realizacja inwestycji, gdyż jak zauważył, część środków na to zadanie zostało przesunięte w Wieloletniej Prognozie Finansowej na 2021 rok.

Do sprawy odniósł się wiceprezydent Marek Ustrobiński, który zapewnił, że pomimo przestoju spowodowanego pandemią, aktualnie „prace toczą się dynamicznie” i powinny zakończyć się w I kwartale 2021 roku.
Reklama
Projekt pod nazwą „Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury” realizuje firma Asseco Data Systems. Podziemny obiekt zostanie zmodernizowany i wyposażony w sprzęt, który pozwoli zwiedzającym na wirtualną „podróż w czasie”. Po modernizacji Rzeszowskie Piwnice staną się „interaktywną instytucją kultury, łączącą aspekty historyczne z nowoczesnymi technikami i metodami ukazania wielowątkowej historii Rzeszowa w szerszej niż dotąd perspektywie”.

W części nadziemnej, obok wejścia do piwnic powstanie „skwer kultury”. Będzie to miejsce wydarzeń kulturalnych, wyposażone m.in. w posadzką ledową, mobilną scenę i interaktywną studnię z efektami świetlno-dźwiękowymi.

Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę opóźnienia trzech linii MPK

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie w najbliższą sobotę będzie prowadziło prace remontowe przy skrzyżowaniu ulic Siemińskiego oraz Trembeckiego.

Rzeszów

Zderzenie 4 samochodów na al. Armii Krajowej. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Do groźnego wypadku doszło wczoraj wieczorem na al. Armii Krajowej. Zderzyły się tam cztery samochody. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Rzeszów

Nowy sezon Fontanny Multimedialnej. Znamy harmonogram pokazów specjalnych

RZESZÓW. Fontanna Multimedialna to wyjątkowa atrakcja dla mieszkańców Rzeszowa i turystów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się sobotnie pokazy specjalne. Na ten sezon zaplanowano łącznie dziesięć multimedialnych wieczorów. Pierwszy z nich odbędzie się 16...

Rzeszów

Ekrany akustyczne przy ul. Rzecha nie do poznania. Zmieniły się w galerię street artu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Rzeszowskie ekrany akustyczne przy ul. Rzecha przeszły spektakularną metamorfozę. Zielona, dotąd mało atrakcyjna przestrzeń zamieniła się w jedną z największych galerii street artu w mieście. To efekt festiwalu sztuki ulicznej CANS...

Rzeszów

Utrudnienia na S19 niedaleko Sokołowa Małopolskiego. Ciężarówka blokuje drogę

RZESZÓW. Na odcinku drogi ekspresowej S19 W. Łowisko - W. Sokołów Małopolski Północ doszło do awarii samochodu ciężarowego. Występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Ponad 2,8 mln zł na modernizację rzeszowskich przychodni

RZESZÓW. Trzy rzeszowskie przychodnie specjalistyczne przy ul. Hetmańskiej, Lubelskiej i Hoffmanowej zostaną zmodernizowane z myślą o osobach starszych i z niepełnosprawnościami. Zmiany zostaną wprowadzone w ramach projektu “Zapewnienie dostępności w SP ZOZ...

Rzeszów

Poranna akcja policji na ulicach Rzeszowa i powiatu. Skontrolowano ponad 2200 kierowców

RZESZÓW. Dziś, od wczesnych godzin porannych rzeszowski policjanci prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy są trzeźwi. Skontrolowano ponad 2200 osób. Cztery z nich prowadziły pojazd w stanie nietrzeźwości,...

Rzeszów

PKS w Rzeszowie ma nowe autobusy - pierwsze takie w Polsce

RZESZÓW. Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Rzeszowie S.A. odebrało 10 nowych niskoemisyjnych autobusów z napędem CNG - Scania Fencer F6 w Polsce. Autobusy będą wykorzystywane przez PKS w codziennej obsłudze przewozów. To pierwsze...

Reklama