Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Nowa organizacja ruchu na al. Sikorskiego. Buspas zlikwidowany

Dodano: 14.01.2022 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na części al. Sikorskiego obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Po 10 latach zlikwidowano tam buspas.

Na początku stycznia br. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podjął decyzję o zlikwidowaniu buspasa na al. Sikorskiego, który rozpoczyna się na al. Powstańców Warszawy i prowadzi do skrzyżowania z ulicami Robotniczą i Strażacką.

Zdaniem kierowców jeżdżących al. Sikorskiego, na ww. buspasie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji drogowych, głównie na odcinku przed skrzyżowaniem z al. Łukasiewicza, gdzie jest zwężenie jezdni.

Nowa organizacja ruchu na części al. Sikorskiego już obowiązuje. - Zlikwidowany został tam buspas, w czwartek ustawiliśmy nowe znaki drogowe oraz wymalowane zostały linie. Kierowcy wszystkich pojazdów mogą już korzystać z obydwu pasów ruchu – poinformował na profilu społecznościowym Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek

Buspasy na al. Sikorskiego były pierwszymi w Rzeszowie. Zostały wprowadzone tam testowo w 2011 roku, by przyzwyczajać rzeszowskich kierowców do tego typu rozwiązań, które planowano wprowadzić w ciągu kolejnych lat.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

ZIELONY TEREN REKREACYJNY

Na osiedlu Nowe Miasto powstanie nowy park. Będzie w nim ponad 5 tys. roślin

RZESZÓW. Ponad 3 mln zł będzie kosztowała budowa nowego parku w Rzeszowie. Obiekt powstanie na ponad 30-arowym terenie na osiedlu Nowe Miasto. Znajdzie się w nim m.in. ponad 5 tys. roślin, ogród...

ZNIŻKI DLA ZAMELDOWANYCH

Miasto wprowadzi Rzeszowską Kartę Mieszkańca dla rzeszowian

RZESZÓW. Dzięki Rzeszowskiej Karcie Mieszkańca, osoby zameldowane w stolicy Podkarpacia, będą mogły korzystać z systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień. Nowy program ma ruszyć we wrześniu.

WYPADEK

Czołowe zderzenie w Szklarach. 3 osoby ranne, w tym małe dziecko

SZKLARY. Do zderzenia dwóch samochodów doszło dziś w miejscowości Szklary w powiecie rzeszowskim. Trzy osoby, w tym kilkunastomiesięczne dziecko trafiło do szpitala. Na miejscu lądował helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego.

Rzeszów International Acro Cup

Na trzy dni Rzeszów stanie się stolicą światowej akrobatyki

RZESZÓW. Ponad 700 zawodników z 22 krajów przyjedzie do Rzeszowa, aby rywalizować w Pucharze Świata oraz Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej - Rzeszów International Acro Cup.

BOŻE CIAŁO

Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie. Policja zadba o bezpieczeństwo uczestników

RZESZÓW. W czwartek, 30 maja, w związku z uroczystością Bożego Ciała, ulicami Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego przejdą procesje. Część dróg na terenie miasta zostanie częściowo lub całkowicie zamknięta. Ruchem kierować będą policjanci.

NOWOŚĆ NA PODRZESZOWSKIM LOTNISKU

Samolotem z Jasionki do Izmiru. Ruszyło nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. We wtorek, 28 maja 2024 r. po raz pierwszy w historii podrzeszowskiego lotniska, poleciał czarterowy samolot z Jasionki do Izmiru.

Rzeszów

Koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Nawet kilkanaście tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy tegorocznego koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”. W związku z tym, na drogach dojazdowych do miejsca wydarzenia, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Reklama