Rzeszów - Poniedziałek, 03.08.2026
Reklama

Nowa przestrzeń dla najmłodszych na osiedlu Wilkowyja

Dodano: 27.07.2026 r. / Redakcja

Mapka z lokalizacją inwestycji przy ul. Bałtyckiej / fot. UM Rzeszowa
Mapka z lokalizacją inwestycji przy ul. Bałtyckiej / fot. UM Rzeszowa

RZESZÓW. Przy ul. Bałtyckiej powstanie nowe miejsce dla najmłodszych mieszkańców. Znajdą się tam m.in. zjazd linowy oraz wielofunkcyjne urządzenia zabawowe. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 rok. Projekt uzyskał 421 głosów.

Rozstrzygnięto przetarg na zagospodarowanie terenu rekreacyjnego na osiedlu Wilkowyja. Swoje oferty złożyły 3 podmioty. Najkorzystniejszą okazał się propozycja firmy Educarium z Bydgoszczy, która zrealizuje inwestycję za 374 900 zł. Wykonawca będzie miał 4 miesiące od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac.

Zgodnie z projektem przygotowanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, przy ul. Bałtyckiej powstanie nowoczesna przestrzeń rekreacyjna. Znajdą się w niej m.in. dwa duże zestawy zabawowe ze zjeżdżalniami. Dzieci będą mogły korzystać także z bujaków, karuzeli, huśtawek oraz zjazdu linowego usytuowanego na wzniesieniu.

Inwestycja została wybrana do realizacji głosami mieszkańców podczas ubiegłorocznej edycji RBO. W ramach przedsięwzięcia przewidziano również budowę miejsc postojowych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Startują XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach

RZESZÓW. W dniach 9 – 13 listopada 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina odbędą się XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Związku Szachowego.

Rzeszów

Nowa inwestycja drogowa w Rzeszowie. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli w Rzeszowie rozpoczęła się budowa nowej drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z rejonem ulic Dynowskiej i Czudeckiej.

Rzeszów

Remont i rozbudowa cmentarzy w Rzeszowie. Więcej nowych alejek i miejsc na pochówek

RZESZÓW. Trwają prace remontowe i inwestycyjne na rzeszowskich cmentarzach. Powstają nowe kwatery i alejki, a stare są remontowane. Miasto rezerwuje także grunty pod rozbudowę nekropolii.

Rzeszów

Aquapark z basenami zewnętrznymi i dużym saunarium. Miasto szuka projektanta

RZESZÓW. W środę ogłoszono kolejny ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie. Rozpoczęła się procedura wyboru firmy, która opracuje projekt inwestycji.

Rzeszów

Awaria biletomatów w Rzeszowie. Nie kupisz biletu okresowego [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego usunął awarię, która uniemożliwiała zakup biletu okresowego.

Rzeszów

Otwarcie nowego sklepu Kaufland w Rzeszowie coraz bliżej

RZESZÓW. Trwają ostatnie prace na budowie marketu Kaufland przy al. Rejtana. 

Rzeszów

Wystawa i aukcja kocich obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji Felineus

RZESZÓW. Piękne dzieła sztuki, wegański poczęstunek i pomoc bezdomnym kociakom – już 26 listopada 2022 r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Kotem malowane - mikołajkowy wernisaż dla Felineusiaków".

Rzeszów

Rzeszów przekaże agregaty prądotwórcze dla Ukrainy. Prezydent apeluje o wsparcie

RZESZÓW. Mer miasta partnerskiego Lwowa, zwrócił się do władz Rzeszowa z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych.

Reklama