Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

Dodano: 22.10.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu. Jego miejsce zajęła Ewelina Fijołek, która podczas dzisiejszej sesji złożyła uroczyste ślubowanie.

Wiesław Buż do Sejmu dostał się z list Lewicy dzięki 15 605 głosom wyborców. Członek SLD przyjął mandat, przez co automatycznie w Radzie Miasta Rzeszowa zrobiło się jedno wolne miejsce, które zgodnie z wynikami ubiegłorocznych wyborów samorządowych przypadnie byłej akrobatce Ewelinie Fijołek.

Podczas swojego wystąpienia na mównicy, podczas sesji Rady Miasta, Wiesław Buż dziękował m.in. prezydentowi miasta, mieszkańcom Rzeszowa oraz radnym: „Chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom. Chciałbym też podziękować radnym za kawał dobrej roboty wykonanej dla miasta” – mówił członek SLD.

Wciąż sprawą otwartą pozostaje wybór nowego wiceprzewodniczącego. Nie mniej jednak rzeszowscy radni nie są zobowiązani do wyboru następcy Wiesława Buża. Ustawa o samorządzie gminnym mówi o tym, że w Radzie Miasta może zasiadać od jednego do trzech wiceprzewodniczących. Aktualnie te funkcję pełni Konrad Fijołek oraz Waldemar Szumny, radny z PiS.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Strażowie. Nie żyje 78-letni mężczyzna

Mężczyzna wpadł pod przyczepę ciągnika rolniczego, który go omijał.

Rzeszów

Finał akcji patriotyczno - społecznej "Rzeszów dla Bohaterów '39"

RZESZÓW. Ponad 120 osób wzięło udział w finale akcji „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”, która zorganizowana została w rzeszowskich restauracjach na początku września br.

Rzeszów

60 firm przedstawi swoje oferty na Targach Pracy w Rzeszowie

Jesienna edycja Targów Pracy będzie doskonałą okazją, by zapoznać się z ofertą prawie 60 pracodawców z różnych branż, złożyć dokumenty aplikacyjne czy odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

Rzeszów

Jak będą jeździły autobusy na Wszystkich Świętych?

RZESZÓW.1 i 2 listopada ZTM tradycyjnie uruchomi linie specjalne oraz wprowadzi kilka zmian w kursach linii regularnych. 

Rzeszów

W sobotę bezpłatne badania dla kobiet w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Panie będą mogły m.in. skonsultować się z lekarzem dermatologiem i dietetykiem, wykonać badania EKG, mammografię oraz cytologię. Akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”.

Rzeszów

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki”

RZESZÓW. Choć radny Marcin Fijołek próbował ratować projekt uchwały, punkt został wykreślony z porządku obrad sesji Rady Miasta.

Rzeszów

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku

RZESZÓW. Prace wycenione na 8 mln zł mają ruszyć na początku przyszłego roku.

Reklama