Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Nowe atrakcje na placach zabaw przy rzeszowskich przedszkolach

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę urządzeń do zabawy, w które doposażone zostaną place zabaw przy wszystkich 44 przedszkolach w Rzeszowie. Zadanie będzie realizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zanim ogłoszono przetarg, przeprowadzono konsultacje z dyrektorami przedszkoli. Ich celem był wybór urządzeń, które najlepiej spełnią oczekiwania przedszkolaków. Do wyboru były cztery wersje urządzeń zabawowych, w tym m.in. lokomotywa z wagonem, czy domek, do których dzieci będą mogły wchodzić. Wybrane przez przedszkola zabawki mają m.in. ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalnie.

Oferty od dostawców sprezętu przyjmowane są do 12 grudnia. Zwycięzca przetargu będzie musiał opracować projekt, przygotować teren, wykonać montaż nowych urządzeń, a po zakończeniu prac zasiać trawę. Urządzenia muszą posiadać atesty bezpieczeństwa i minimum 3 lata gwarancji.

Mieszkańcy Rzeszowa wybrali tę inwestycję w głosowaniu na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

E-hulajnogi Lime wracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Dla użytkowników przygotowano specjalną promocję na drugi przejazd.

Rzeszów

W Rzeszowie ma powstać nowa klasa sportowa o profilu "Sporty wodne"

RZESZÓW. Jej uczniowie trenowaliby skoki do wody i pływanie. Warunek powstania takiej klasy jest jeden: zainteresowanie dzieci i rodziców.

Rzeszów

Wielkanocny jarmark na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W programie m.in. występy polskich i ukraińskich artystów, poczęstunek, warsztaty tematyczne i zagroda z żywymi królikami.

Rzeszów

W Rzeszowie przybędzie 500 nowych drzew

RZESZÓW. Nowe drzewa pojawią się w m.in. w Parku Papieskim, na terenach rekeracyjnych przy ul. Staszica i Kustronia oraz w sąsiedztwie przyszłego placu zabaw na os. Miłocin Św. Huberta.

Rzeszów

Zderzenie ciężarówki z osobówką na al. 9 Dywizji Piechoty

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. 9 Dywizji Piechoty doszło do zderzenia ciężarowego volvo z seatem. 30-letnia kierująca samochodem osobowym trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami dwóch osiedli: Staromieście i 1000-lecia.

Rzeszów

Przerwa w działaniu psich parków w Rzeszowie

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku nieczynne będą psie parki na kilku rzeszowskich osiedlach. Przerwa techniczna zostanie wykorzystana na rekultywację terenu.

Rzeszów

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej

RZESZÓW. Na przejeździe kolejowym, znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej, zamontowane zostaną rogatki. Przebudowane zostanie także samo skrzyżowanie.

Reklama