Rzeszów - Piątek, 04.07.2025
Reklama

Nowe autobusy MKS Rzeszów

Dodano:

fot. ZG PKS
fot. ZG PKS
RZESZÓW. Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zakupił 3 nowe, ekologiczne i niskopodłogowe autobusy od firmy Busimport.

W środę 25 maja 2022 roku, w siedzibie Związku Gmin „PKS” została podpisana umowa na dostarczenie przez firmę Busimport Pl Sp. z o.o. trzech nowoczesnych autobusów marki Isuzu. Nowoczesne autobusy wyjadą na trasy już w ciągu kilku miesięcy.

Jak podkreślał Remigiusz Wzorek, Przewodniczący Zarządu Związku Gmin „PKS”, nowy zakup wzbogaci dotychczasową flotę i  poprawi komfort podróżnych.

– Autobusy Międzygminnej Komunikacji Samochodowej dowożą tysiące podróżnych do zakładów pracy , szkół, przychodni, szpitali, urzędów oraz obiektów kulturalnych. Chcemy, aby nasi Pasażerowie podróżowali w nowoczesnych i ekologicznych, ale przede wszystkim bezpiecznych pojazdach. Autobusy Isuzu spełniają wszystkie wyżej wymienione kryteria – zauważa Przewodniczący.
Reklama
Oprócz komfortu podróżnych, Zarząd Związku Gmin stawia także na rozwiązania ekologiczne.
– Jako Zarząd Związku Gmin zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest troska o nasze środowisko. Dlatego kupione autobusy spełniają najwyższe normy emisji spalin Euro-6 – podkreśla Sławomir Porada, Zastępca Przewodniczącego ZG „PKS”.

Isuzu Novociti Life to prawie 8-metrowy autobus z 21 stałymi i 4 rozkładanymi miejscami siedzącymi. 34 podróżnych może zająć miejsca stojące. Jedno miejsce jest przeznaczone dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Wejścia do autobusów znajdują się w strefie niskiej podłogi. Oprócz tego pojazdy są klimatyzowane. Niewielkie rozmiary pozwalają na efektywne wykorzystanie taboru na liniach o najmniejszej frekwencji, do małych miejscowości oraz w weekendy.

Autobusy będą dostarczone w barwach charakterystycznych dla pojazdów obsługujących połączenia pod szyldem MKS.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Dokumentację projektową inwestycji opracuje firma ARP Manecki Architekci z Krakowa.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy poszukują archiwalnych fotografii

​RZESZÓW. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie obchodzi w tym roku 150 rocznicę powstania. Z tej okazji strażacy rozpoczęli społeczną zbiórkę starych zdjęć przedstawiających ich historię.

Rzeszów

Najlepsi młodzi lekkoatleci przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W przyszły weekend w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie wiadomo czy zawody odbędą się przy udziale...

Rzeszów

Finał loterii meldunkowej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Kolejni nowi mieszkańcy Rzeszowa odebrali nagrody w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”.  Nagrodę główną, samochód marki Hyundai, zdobyła Pani Agnieszka Prucyk, mieszkająca wcześniej w Pruchniku.

Rzeszów

Otylia Jędrzejczak na budowie basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i prezes Polskiego Związku Pływackiego odwiedziła budowę nowego basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie.

Rzeszów

Strefa rekreacyjno-sportowa na osiedlu Króla Augusta w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie strefy rekreacyjno-sportowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kamińskiego 12 w Rzeszowie.

Rzeszów

Będą dodatkowe latarnie na Olszynkach

RZESZÓW. 13 dodatkowych latarni stanie na rzeszowskich Olszynkach. Inwestycja będzie gotowa latem tego roku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Dzienny Dom Pomocy dla seniorów

RZESZÓW. W miniony piątek oficjalnie oddano do użytku Dzienny Dom Pomocy przy ul. Dębickiej. To nowa placówka Caritas diecezji rzeszowskiej przeznaczona dla seniorów, którzy wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Reklama