Rzeszów - Sobota, 11.04.2026
Reklama

Nowe ławki przy al. Lubomirskich [ZDJĘCIA]

Dodano: 25.11.2022 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie pojawiły się w końcu nowe miejsca do siedzenia. Stare ławki mają zostać odnowione i w razie potrzeby ustawione w innych częściach miasta.

Piętnaście nowych, wygodnych ławek, jedno i dwustronnych zamontowano w centrum Rzeszowa, przy al. Lubomirskich. - Dziesięć z nich ustawionych zostało po stronie fontanny multimedialnej, pięć po stronie Zamku Lubomirskich. Po stronie fontanny są ławki dwustronne, po drugiej stronie alei jednostronne – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Projekt nowych ławek został zaakceptowany przez konserwatora zabytków. Ich montaż rozpoczął się we wrześniu, a zakończył kilka dni temu.

Zadaniem wykonawcy było nie tylko postawienie nowych ławek, ale również demontaż starych, wykonanie podbudowy z betonu oraz ułożenie granitowej kostki. Cała inwestycja kosztowała nieco ponad 200 tys. zł.

A co stanie się z tymi ławkami, które zostały zdemontowane? - Stare ławki z al. Lubomirskich, po odnowieniu, będą w razie potrzeby ustawiane w innych częściach Rzeszowa – tłumaczy Artur Gernand.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

25 czerwca możliwe czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. We wtorek, 25 czerwca br. ulicami miasta przejdzie pielgrzymka piesza do Lwowa.

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia chodnika i rewitalizacji al. Pod Kasztanami

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz pyta m.in. o możliwość poszerzenia chodnika na al. Pod Kasztanami.

Rzeszów

Interaktywne przejścia dla pieszych na al. Sikorskiego, Niepodległości i ul. Lwowskiej?

RZESZÓW. Dwójka radnych z Prawa i Sprawiedliwości pyta Ratusz o możliwość instalacji interaktywnych przejść dla pieszych.

Rzeszów

Ulicami Rzeszowa przeszedł II Marsz Równości. Nie obyło się bez kilku niegroźnych incydentów

RZESZÓW. Zamaskowani ludzie rzucali jajkami w kierunku manifestantów.

Rzeszów

Nagrodzono zwycięzców loterii Rozlicz PIT w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejna edycja potrwa do 20 października.

Rzeszów

Zmiana na stanowisku prezesa zarządu lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Nowym prezesem zarządu został Adam Hamryszczak.

Rzeszów

Dwóch żołnierzy zawodowych z zarzutami o kłusownictwo

RZESZÓW. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Rzeszów

Będą droższe bilety na komunikacje miejską. Radni przyjęli projekt uchwały

RZESZÓW. Nowy cennik zacznie obowiązywać najprawdopodobniej już od sierpnia.

Reklama