Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Nowe oświetlenie i tablica wyników. Inwestycja na stadionie na osiedlu Przybyszówka

Dodano: 15.06.2026 r. / Redakcja

Stadion przy ul. Stadionowej - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
Stadion przy ul. Stadionowej - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która zajmie się montażem oświetlenia oraz tablicy wyników na stadionie przy ul. Stadionowej w Rzeszowie. Inwestycja będzie realizowana w ramach RBO.

Projekt pn. „Stadionowa – poprawa infrastruktury przy stadionie na os. Przybyszówka” zdobył aż 1620 głosów podczas ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. - Wybrana w trwającym obecnie przetargu firma zajmie się zarówno opracowaniem dokumentacji i samą budową oświetlenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Projekt zakłada budowę ośmiu słupów oświetleniowych. Każdy z nich będzie miał wysokość 14 m. Będą one zlokalizowane w odległości minimum 3 m od linii autowej boiska.

Reklama

Ponadto w północno-zachodniej części boiska, pomiędzy piłkochwytami, zostanie zamontowana stadionowa tablica wyników.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy na realizację zadania.

Oświetlenie boiska przy ul. Stadionowej będzie kolejną już inwestycją, która zostanie tam wykonana w ramach RBO. - W ubiegłym roku powstały tam m.in.: trybuny z zadaszeniem, zadaszona drewniana wiata, piłkochwyty, umocniona została skarpa, posadzone drzewa. To zadanie kosztowało blisko pół mln zł. – wylicza Artur Gernand.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjna eskorta pacjentki z Łańcuta do Rzeszowa

ŁAŃCUT/RZESZÓW. Dzięki policyjnej eskorcie starsza kobieta z podejrzeniem udaru mózgu dotarła na czas do szpitala.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

„Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Rzeszów

Bieg Niepodległości odbędzie się wirtualnie

RZESZÓW. 11 listopada br. nie będzie biegaczy i nie będzie kibiców na ulicach Rzeszowa. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy 8. PKO Biegu Niepodległości „z bólem serca” postanowili zmienić formułę imprezy. 

Rzeszów

Nowe ogniska koronawirusa w powiecie rzeszowskim

Sanepid udostępnił najnowszy raport dotyczący ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. W powiecie rzeszowskim pojawiły się dwa nowe ogniska. Na Podkarpaciu jest ich łącznie dziewięć.

Rzeszów

Nowy punkt drive-thru w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie otwiera się piąty punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19. Na Podkarpaciu łącznie działa już 30 takich miejsc.

Rzeszów

Strajk kobiet. W poniedziałek kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. Protestujący ponownie wyjdą i wyjadą na ulice Rzeszowa. Początek demonstracji o godz. 17:00.

Rzeszów

Miasto odkupi chryzantemy od handlarzy

RZESZÓW. Rzeszów, podobnie jak wiele innych miast w Polsce, odkupi chryzantemy od handlarzy. Ozdobią one m.in. miejskie klomby i rabaty.

Rzeszów

Dodatkowe ograniczenia w rozkładzie jazdy MKS

RZESZÓW. Od 2 listopada wprowadzone zostają dodatkowe ograniczenia w kursowaniu autobusów MKS. 

Reklama