Rzeszów - Środa, 27.05.2026
Reklama

Nowe wiaty, pylony i stojaki rowerowe na rzeszowskich przystankach

Dodano: 25.05.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Część rzeszowskich przystanków autobusowych czekają zmiany. Na 140 pojawią się nowe wiaty, a przy 150 staną stojaki rowerowe. W planach jest również montaż 50 pylonów przystankowych z podświetlanymi gablotami na rozkłady jazdy. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027.

Nowe wiaty będą 3-modułowe. Ich konstrukcja wykonana będzie z kształtowników aluminiowych. Wyposażone zostaną w ławki i gabloty z rozkładami jazdy, oświetlenie oraz fotowoltaikę. Na części przystanków, oprócz samego montażu, rozbudowane zostaną perony.

Nowe wiaty pojawią się w 140 lokalizacjach. Będą ustawiane na przystankach znajdujących się przy takich ulicach jak Beskidzka, Budziwojska, Dębicka, Matysowska, Pogwizdowska, Potockiego, Staroniwska, Św. Rocha, Wywrockiego, Załęska, Zawiszy Czarnego.

Kolejnym elementem inwestycji będzie montaż 150 stojaków rowerowych. Jak zaznacza Prezydent Rzeszowa, to reakcja na sygnały mieszkańców, którzy chcą w bezpieczny sposób zostawić rower na przystanku i przesiąść się na komunikację miejską.

Reklama

Stojaki będą wykonane ze stali i kształtem przypominać będą odwróconą literę U. Zostaną zamontowane m.in. przy ulicach: Miłocińskiej, Potockiego, Św. Rocha, Budziwojskiej, Architektów, Jarowej, Kalinowej, Ustrzyckiej, Sikorskiego.

Oprócz nowych wiat i stojaków rowerowych, inwestycja obejmuje także montaż 50 pylonów przystankowych z podświetlanymi gablotami na rozkłady jazdy.

Przetarg na wybór firmy, która zajmie się tym zadaniem już trwa. Otwarcie ofert zaplanowane jest na 3 czerwca.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Rzeszów

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu

RZESZÓW. 9 grudnia br. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii 6, 30 i 46.

Rzeszów

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Oba projekty uchwały zostały zaakceptowane przez radnych na wczorajszej sesji Rady Miasta .

Rzeszów

Spalarnia przy ul. Ciepłowniczej przyjmie odpady z Rzeszowa. Łącznie wybrano 10 podmiotów

RZESZÓW. Postępowanie dotyczy dostawy niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01.

Rzeszów

Sezonowe lodowisko już stoi przy ratuszu. Kiedy otwarcie? [FOTO]

RZESZÓW. W sobotę 7 grudnia, o godz. 17.00 na lodowisku podziwiać będzie można IceShow - pokaz jazdy na lodzie.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci kontynuują akcję „przejezdne skrzyżowania”

RZESZÓW. Działania będą kontynuowane w kolejne piątki grudnia.

Reklama