Rzeszów - Środa, 17.12.2025
Reklama

Nowoczesny rezonans magnetyczny w szpitalu przy ul. Rycerskiej

Dodano: 15.07.2022 r.

fot. Szpital Miejski w Rzeszowie
fot. Szpital Miejski w Rzeszowie
RZESZÓW. W Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie otwarto nowoczesną Pracownię Rezonansu Magnetycznego. Pracownia posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Powstała dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Pracownia jest wyposażona w sprzęt Signa Artist firmy GE Healthcare. Aparat posiada system modułowy, dzięki czemu może być rozbudowany w razie potrzeby o dodatkowe elementy wyposażenia. Rezonans posiada m.in. cewki giętkie, które potrafią dopasować się do każdej okolicy ludzkiego ciała oraz dają możliwość wykonania badań pacjentom pooperacyjnym np. po operacjach jamy brzusznej lub z pooperacyjnymi obrzękami kończyn. Nowa technologia umożliwia także skrócenie czasu skanowania, daje wysoką jakość obrazu oraz pozwala na wykonanie badań artrografii RM celem dokładnego obrazowania wewnątrzstawowych uszkodzeń.
Reklama
Nowa pracownia daje szerokie możliwości diagnostyczne i znacząco poprawa komfort badanych.

Pracownia Rezonansu posiada kontrakt z NFZ.  Informacje na temat rejestracji i funkcjonowania pracowni można uzyskać w Rejestracji Pracowni Diagnostycznych na poziomie 0 szpitala oraz pod numerem telefonu 17 861-10-31 wew.: 397.  Pracownia RM mieści się na poziomie -1 w budynku szpitala.
 
Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota dofinansowania tego zadania wyniosła prawie 7 100 000 zł z czego wkład własny SP ZOZ Nr 1 w Rzeszowie stanowił blisko 213 000zł.

Szpital, oprócz nowej Pracowni Rezonansu Magnetycznego posiada także inne pracownie diagnostyczne: Pracownię Tomografii Komputerowej, Pracownię USG oraz Pracownię RTG. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MZBM wymienił już ponad 1100 pieców węglowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 50 ton niebezpiecznych pyłów i prawie 4500 ton dwutlenku węgla mniej w rzeszowskim powietrzu.

Rzeszów

Miasto zachęca do udziału w loterii meldunkowej. Do wygrania cenne nagrody

RZESZÓW. Ruszyła loteria meldunkowa „Rzeszów to My”. W puli nagród o łącznej wartości ponad 105 tys. zł są m.in. laptopy i hulajnogi elektryczne. Nagroda główna to samochód marki Hyundai i20.

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa dowiezie pasażerów na Lotniczy Piątek w Jasionce

RZESZÓW. W piątek, 8 października 2021 r. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalną linię „OKL”, która dowiezie pasażerów na wydarzenie pn. Lotniczy Piątek. Przejazdy będą bezpłatne.

Rzeszów

Rzeszowska przychodnia ma nowoczesny rezonans. Jedyny taki w Polsce

RZESZÓW. Pracownia Rezonansu Magnetycznego ZOZ Nr 2 w Rzeszowie została wyposażona w nowoczesny rezonans magnetyczny - INGENIA AMBITION 1.5 X T. Jest to jedyne tego typu urządzenie w Polsce.

Rzeszów

Bezpłatna komunikacja miejska na mecz Polska - Niemcy na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Już jutro w Rzeszowie wielkie piłkarskie wydarzenie. Wszyscy kibice będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na os. Pobitno powstaje ogromny zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie realizuje dużą inwestycję na osiedlu Pobitno. Powstaje tam nowy zbiornik, który zwiększy zapasy wody pitnej dla mieszkańców Rzeszowa. Koszt inwestycji to blisko 24 mln...

Rzeszów

Jesienna zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 11 do 15 października 2021 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Mieszkanka Rzeszowa oszukana metodą "na policjanta"

RZESZÓW. Mieszkanka Rzeszowa padła ofiarą oszusta, który podając się za funkcjonariusza CBŚ, wyłudził od niej sporą sumę pieniędzy. Kontaktując się z pokrzywdzoną, używał hasła „róża”.

Reklama