Rzeszów - Sobota, 09.05.2026
Reklama

Nowy basen przy ul. Matuszczaka będzie gotowy we wrześniu

Dodano: 01.06.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Budowa basenu przy ul. Matuszczaka to jedna z największych inwestycji, które trwają obecnie w Rzeszowie. Inwestycja o wartości blisko 26 mln zł jest już w zaawansowanej fazie.

Trwają roboty wykończeniowe przy zadaszeniu hali basenowej. Prowadzone są także  zaawansowane prace przy instalacjach. Na ukończeniu są roboty związane z wykonaniem tynków i wylewek. W czerwcu montowane będą elementy technologii basenowych, m.in. filtry, system zraszania, pompy, dmuchawy a także instalacja fotowoltaiczna.

Na zewnątrz budynku trwa m.in. układaniu kostki na chodnikach oraz budowa miejsc postojowych (będzie ich 50) i ścieżki pieszo-rowerowej.

Obiekt przy ul. Matuszczaka będzie spełniał zasady FINA obowiązujące podczas zawodów w skokach do wody, co umożliwi treningi Kadry Narodowej w skokach indywidualnych i synchronicznych.

Na pływalni będą mogli także szkolić się najmłodsi zawodnicy. Niecka będzie wyposażona w elementy zapewniające bezpieczeństwo podczas nauki skakania: system spieniania wody oraz zraszania lustra wody a także system lonż umożliwiający wykonywanie ewolucji przy asekuracji. Będzie tam możliwa także nauka nurkowania, pływania synchronicznego oraz gra w piłkę wodną.
Reklama
Przy niecce będzie się znajdować profesjonalna sala gimnastyczna z siłownią do „suchych” treningów,  wyposażona w suchy basen, komplet trampolin, batuty i system video-odtwarzania - wszystko zgodnie z wymaganiami FINA oraz siłownie do treningu kardio.

Obiekt będzie posiadał profesjonalne zaplecze szatniowe, saunę, trybunę, strefę dla prasy z salą konferencyjną i pomieszczenia dla ratowników.

Basen, na którym będzie sześć torów pływackich, będzie oczywiście także służył do rekreacji mieszkańcom Rzeszowa.

Nowy basen ma być gotowy we wrześniu br.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czołowe zderzenie w Nowym Borku. 3 osoby w szpitalu, lądował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. Funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności porannego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Nowy Borek w gminie Błażowa. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby.

Rzeszów

ZTM planuje uruchomić nową linię autobusową przez Wisłokostradę

RZESZÓW. W związku z otwarciem Wisłokostrady, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje uruchomienie nowej linii, która dzięki nowej drodze lepiej skomunikuje osiedla Budziwój i Biała z osiedlem Gen. Andersa.

Rzeszów

Ul. Robotnicza do rozbudowy. Powstanie blisko kilometrowa ścieżka rowerowa

RZESZÓW. Blisko kilometrowa ścieżka rowerowa, oświetlenie, przebudowa skrzyżowań i budowa kanalizacji deszczowej - m.in. takie zmiany zostaną wprowadzone w ramach przebudowy ul. Robotniczej na osiedlu Zalesie.

Rzeszów

Wisłokostrada udostępniona kierowcom. Zobacz filmik z przejazdu nową drogą

RZESZÓW. 17 lutego 2026 roku o godz. 11:00 odbyło się oficjalne otwarcie jednej z największych inwestycji drogowych zrealizowanych w ostatnich latach w Rzeszowie. Do użytku kierowców oddano Wisłokostradę, czyli drogą łączącą al....

Rzeszów

Prawie 70 tys. pasażerów w styczniu w Jasionce

RZESZÓW. 69 543 - tyle pasażerów obsłużył Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów w pierwszym miesiącu 2026 roku. To wzrost o nieco ponad 3 procent względem stycznia ubiegłego roku.

Rzeszów

Wielka inwestycja drogowa zakończona. 17 lutego otwarcie Wisłokostrady

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat realizowanych w Rzeszowie dobiegła końca. We wtorek, 17 lutego odbędzie się oficjalne otwarcie tzw. Wisłokostrady, czyli drogi, która połączyła aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą.

Rzeszów

Wmurowano kamień węgielny pod budowę PCLA. Wykonano już 65 proc. prac

RZESZÓW. W piątek na budowie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki odbyła się uroczystość wmurowania symbolicznego kamienia węgielnego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, na czele z prezesem Sebastianem Chmarą.

Reklama