Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Nowy dom kultury na osiedlu Krakowska Południe. Wybrano projektanta

Dodano: 25.07.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na wybór firmy, która przygotuje dokumentację projektową domu kultury na osiedlu Krakowska Południe. Zadanie zrealizuje firma Badstudio z Rzeszowa.

Budynek o powierzchni użytkowej minimum 1,1 tys. mkw ma powstać na terenie przejętym od MPEC-u przy ul. Stojałowskiego 19. Wyłoniona w przetargu firma ma 10 miesięcy na przygotowanie projektu. Koszt dokumentacji to prawie 250 tys. zł.

- To kolejny ważny krok, który przybliża nas do budowy domu kultury na tym jednym z największych rzeszowskich osiedli. Pierwszym było pozyskanie terenu pod taką inwestycję – działki przy ul. Stojałowskiego przejęliśmy od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Teraz mamy już wybraną firmę, która przygotuje dokumentację projektową – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Przyszły obiekt przy ul. Stojałowskiego będzie budynkiem wielokondygnacyjnym. W jego wnętrzu znajdą się m.in. sala widowiskowo-kinowa ze sceną i widownią dla ok. 200 osób, sala taneczna, sala wystawienniczo-multimedialna, sala muzyczna, sala plastyczna, Akademia Seniora i biblioteka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Rzeszów

Filie RDK przyjmujące dary będą zamknięte w niedziele

RZESZÓW. Wszystkie filie RDK, do których można przynosić dary dla uchodźców nie będą czynne w niedziele.

Rzeszów

Otwarto nową drogę łączącą ulice Kopisto i Wierzbową

​RZESZÓW. W końcu udało się otworzyć nową drogą, która połączyła ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Nowy łącznik nosi nazwę Podwisłocze.

Reklama