Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Nowy dom kultury na osiedlu Krakowska Południe. Wybrano projektanta

Dodano: 25.07.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na wybór firmy, która przygotuje dokumentację projektową domu kultury na osiedlu Krakowska Południe. Zadanie zrealizuje firma Badstudio z Rzeszowa.

Budynek o powierzchni użytkowej minimum 1,1 tys. mkw ma powstać na terenie przejętym od MPEC-u przy ul. Stojałowskiego 19. Wyłoniona w przetargu firma ma 10 miesięcy na przygotowanie projektu. Koszt dokumentacji to prawie 250 tys. zł.

- To kolejny ważny krok, który przybliża nas do budowy domu kultury na tym jednym z największych rzeszowskich osiedli. Pierwszym było pozyskanie terenu pod taką inwestycję – działki przy ul. Stojałowskiego przejęliśmy od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Teraz mamy już wybraną firmę, która przygotuje dokumentację projektową – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Przyszły obiekt przy ul. Stojałowskiego będzie budynkiem wielokondygnacyjnym. W jego wnętrzu znajdą się m.in. sala widowiskowo-kinowa ze sceną i widownią dla ok. 200 osób, sala taneczna, sala wystawienniczo-multimedialna, sala muzyczna, sala plastyczna, Akademia Seniora i biblioteka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Reklama