Rzeszów - Sobota, 14.03.2026
Reklama

Nowy dom kultury na osiedlu Krakowska Południe. Wybrano projektanta

Dodano: 25.07.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na wybór firmy, która przygotuje dokumentację projektową domu kultury na osiedlu Krakowska Południe. Zadanie zrealizuje firma Badstudio z Rzeszowa.

Budynek o powierzchni użytkowej minimum 1,1 tys. mkw ma powstać na terenie przejętym od MPEC-u przy ul. Stojałowskiego 19. Wyłoniona w przetargu firma ma 10 miesięcy na przygotowanie projektu. Koszt dokumentacji to prawie 250 tys. zł.

- To kolejny ważny krok, który przybliża nas do budowy domu kultury na tym jednym z największych rzeszowskich osiedli. Pierwszym było pozyskanie terenu pod taką inwestycję – działki przy ul. Stojałowskiego przejęliśmy od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Teraz mamy już wybraną firmę, która przygotuje dokumentację projektową – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Przyszły obiekt przy ul. Stojałowskiego będzie budynkiem wielokondygnacyjnym. W jego wnętrzu znajdą się m.in. sala widowiskowo-kinowa ze sceną i widownią dla ok. 200 osób, sala taneczna, sala wystawienniczo-multimedialna, sala muzyczna, sala plastyczna, Akademia Seniora i biblioteka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

7. PKO Bieg Niepodległości już w najbliższy poniedziałek. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Trasa została wytyczona ulicami miasta. Część z nich zostanie zamknięta, co może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Wiemy, ile zebrano podczas tegorocznej kwesty. Środki trafią m.in. do schroniska kobiet w Racławówce

RZESZÓW. W kweście organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie udało się zebrać ponad 160 tys. zł.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej i Dąbrowskiego. Jeden z uczestników jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Aktualnie brak utrudnień. Ruch na obu ulicach odbywa się normalnie.

Rzeszów

Największe w regionie targi dla miłośników pięknych ogrodów i wnętrz

RZESZÓW. W ciągu dwóch poprzednich edycji targi aranżacji wnętrz odwiedziło ok. 10 tysięcy osób, a targi ogrodnicze niespełna 14 tys.

Rzeszów

11 i 12 listopada drobne korekty w rozkładzie autobusów miejskich

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego informuje o zmianie rozkładu jazdy dwóch linii oraz dodatkowym kursie.

Rzeszów

Dzień Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie. Zebrane maskotki, gry i zabawki trafią do szpitali

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pluszaki będzie można oddawać m.in. w klasztorze o. Dominikanów w Rzeszowie.

Rzeszów

W okolicach Lisiej Góry wyłowiono ciało starszego mężczyzny

RZESZÓW. Zwłoki mężczyzny odkryto około godz. 10.

Reklama