Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Nowy dom kultury na osiedlu Krakowska Południe. Wybrano projektanta

Dodano: 25.07.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na wybór firmy, która przygotuje dokumentację projektową domu kultury na osiedlu Krakowska Południe. Zadanie zrealizuje firma Badstudio z Rzeszowa.

Budynek o powierzchni użytkowej minimum 1,1 tys. mkw ma powstać na terenie przejętym od MPEC-u przy ul. Stojałowskiego 19. Wyłoniona w przetargu firma ma 10 miesięcy na przygotowanie projektu. Koszt dokumentacji to prawie 250 tys. zł.

- To kolejny ważny krok, który przybliża nas do budowy domu kultury na tym jednym z największych rzeszowskich osiedli. Pierwszym było pozyskanie terenu pod taką inwestycję – działki przy ul. Stojałowskiego przejęliśmy od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Teraz mamy już wybraną firmę, która przygotuje dokumentację projektową – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Przyszły obiekt przy ul. Stojałowskiego będzie budynkiem wielokondygnacyjnym. W jego wnętrzu znajdą się m.in. sala widowiskowo-kinowa ze sceną i widownią dla ok. 200 osób, sala taneczna, sala wystawienniczo-multimedialna, sala muzyczna, sala plastyczna, Akademia Seniora i biblioteka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Słynna amerykańska dziennikarka z wizytą w Rzeszowie

Amerykańska dziennikarka Rita Cosby będzie przebywała w Polsce od 26 sierpnia. Jej obecność to zapowiedź wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce oraz uczestnictwo w Kongresie 60 Milionów.

Rzeszów

Rzeszowskie inwestycje na liście konkursu finałowego. Zwycięzcę wybiorą internauci

RZESZÓW. W konkursie startuje 30 inwestycji, z czego trzy z Rzeszowa. 

Rzeszów

23 sierpnia będzie okazja do spotkania z zawodnikami Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższy piątek siatkarze i trenerzy Asseco Resovii będą czekać na kibiców w Galerii Rzeszów.

Rzeszów

Wypadek na A4 w rejonie Sędziszowa Młp. Przewrócił się samochód przewożący drewno

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godzina 08.00, a utrudnienia trwały do godz. 9.30.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej trwa rekrutacja uzupełniająca

RZESZÓW. W Politechnice Rzeszowskiej trwa rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne I stopnia oraz kierunki anglojęzyczne.

Rzeszów

Powraca temat możliwej zabudowy w okolicach ul. Daliowej i ul. Lawendowej na Zalesiu

RZESZÓW. Radni Platformy Obywatelskiej chcą zamiany terenu.

Reklama