Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Nowy oddział w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl / PUW
fot. Archiwum RESinet.pl / PUW

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 r., w szpitalu MSWiA w Rzeszowie działa Oddział Urazowo-Ortopedyczny. Kierownikiem oddziału jest dr n. med. Bogusław Rydzak.

W uroczystości otwarcia oddziału udział wzięli m.in.: Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki, Grzegorz Wrona, zastępca prezydenta Rzeszowa, prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej, ks. prof. Janusz Miąso, dziekan Wydziału Pedagogiki i Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. Krzysztof Gutkowski, dyrektor Szpitala MSWiA, dr n. med. Bogdan Rydzak, kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Szpitalu MSWiA, dr Urszula Rodzoń-Wańczura, dyrektor ds. lecznictwa w szpitalu MSWiA.

Oddział Urazowo-Ortopedyczny mieście się na trzecim piętrze nowego budynku szpitala. Znajduje się na nim 18 łóżek. - Na pacjentów czekają nowoczesne, 2-3 osobowe sale chorych z własnymi węzłami sanitarnymi – czytamy w komunikacie SP ZOZ MSWiA.

Oddział dysponuje dwiema salami zabiegowymi wyposażonymi w kolumnę artroskopową oraz niskoemisyjne aparaty RTG wykorzystywane do śródoperacyjnej diagnostyki rentgenowskiej.

Reklama

W skład zespołu oddziału wchodzi dziewięciu specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz wykwalifikowany personel: pielęgniarki, fizjoterapeuci, opiekunowie i sekretarki medyczne. Kierownikiem oddziału został doświadczony specjalista ortopedii i traumatologii dr n. med. Bogusław Rydzak.

Nowy oddział jest ważnym zabezpieczeniem dla pacjentów SOR’u zaopatrując operacyjnie w trybie pilnym urazy narządu ruchu w zakresie kończyn i złamania kręgosłupa. Na oddziale wykonywane są również zabiegi planowe, przede wszystkim rekonstrukcje uszkodzonych struktur narządu ruchu oraz korekty pourazowych deformacji kości i stawów. Zespół oddziału kładzie szczególny nacisk na rozwój małoinwazyjnych technik artroskopowych z uwzględnieniem małych stawów nadgarstka, ręki i stopy.

W planach rozwoju oddziału jest m.in. rozpoczęcie wykonywania małoinwazyjnych procedur w zakresie kręgosłupa tj. endoskopii oraz termolezji oraz uruchomienie poradni chirurgii kręgosłupa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. 

Rzeszów

Będą nowe ekologiczne autobusy w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup kolejnych miejskich autobusów elektrycznych i gazowych. Miejski tabor wzmocni się łącznie o 14 ekologicznych pojazdów.

Rzeszów

W listopadzie Rzeszów zyskał prawie 800 drzew

RZESZÓW. Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. W różnych punktach Rzeszowa posadzono blisko 800 roślin, m.in. lip, dębów i brzóz.

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Reklama