Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie

Dodano: 11.09.2023 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Kolejna zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców powstała na osiedlu Króla Stanisława Augusta. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy ogród kieszonkowy powstał na niezagospodarowanym terenie w rejonie bloku przy ul. Sportowej 2B. Utworzono w nim rabaty z różnymi gatunkami bylin oraz traw ozdobnych, takich jak np. jeżówka purpurowa, rozplenica japońska, szałwia omszona, miskant chiński. Posadzone zostały róże w wielu odmianach kolorystycznych oraz drzewa takie jak tulipanowiec amerykański czy platan klonolistny. Powstały ścieżki piesze z płyt i kostki brukowej. Pojawiły się również elementy małej architektury: ławki, leżaki, trejaże. Ogród ma powierzchnię ok. 10 arów.

Mini-park przy ul. Sportowej jest kolejną zieloną przestrzenią Rzeszowa, stworzoną w ciągu ostatnich dwóch lat. Wcześniej tego typu miejsca powstały m.in. przy ul. Kurpiowskiej, al. Sikorskiego, w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej, w rejonie ulic Króla Augusta i Reymonta.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz zwiększa środki finansowe przeznaczone na organizację Dni Osiedli

RZESZÓW. Docelowo kwota 9 tys. zł zostanie zwiększona do 12 tys. zł.

Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej?

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi.

Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powiększeniu obowiązujących opłat za postój w danej strefie.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2. 

Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Rzeszów

Mistrzowie Polski ogrywają siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Rzeszów

Od 1 marca zawieszone kursy dwóch linii autobusowych

RZESZÓW. Chodzi o linie nr 14 i nr 60.

Reklama