Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Nowy przewoźnik i nowe połączenie z Jasionki. Wystartowały loty do Rygi

Dodano: 09.11.2024 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów - Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów - Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic zadebiutowały w Jasionce. Od piątku, 8 listopada 2024 roku można polecieć do Rygi. Rejsy odbywają się dwa razy w tygodniu.

Air Baltic jest piątym regularnym przewoźnikiem na podrzeszowskim lotnisku. Do tej pory pasażerowie mogli korzystać z oferty: Polskich Liniach Lotniczych LOT, niemieckiej Lufthansy oraz niskokosztowego irlandzkiego Ryanair i węgierskiego Wizz Air.

Lot z Jasionki do Rygi trwa półtorej godziny. Samoloty Airbus A220-300 będą kursowały na tej trasie dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki o godzinie 13.00 z Rygi oraz o 14.20 z Rzeszowa.

Na pierwszych pasażerów trasy Ryga - Rzeszów - Ryga czekały w terminalu lotniska słodkie niespodzianki. Bilety na rejsy liniami Air Baltic, także w klasie biznes, są dostępne w atrakcyjnych cenach na airBaltic.com

– Z wielką przyjemnością witamy piątego przewoźnika regularnego na naszym lotnisku oraz kolejną atrakcyjną destynację. Loty do pięknej europejskiej stolicy w piątki oraz poniedziałki sprawiają, że to idealny kierunek na weekendowy city break – mówił Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Pierwszy samolot odleciał do stolicy Łotwy praktycznie pełny.

Reklama

– Ten kierunek otworzy nowe perspektywy współpracy nie tylko pomiędzy Łotwą a Polską, ale także w kontekście regionalnym. Umożliwi wygodniejsze i szybsze podróżowanie do krajów regionu bałtyckiego i nordyckiego oraz jego szersze wykorzystanie w przyszłości, na przykład jako regionalnego punktu logistycznego dla różnego rodzaju przesyłek i jeszcze dogodniejszego dostarczania pomocy humanitarnej, również w kontekście odbudowy Ukrainy – dodał Juris Poikāns, Ambasador Łotwy w Polsce obecny podczas piątkowego otwarcia połączenia.

Największe lotnisko na Łotwie posiada doskonałe połączenia przesiadkowe – dzięki temu w ok. 5 godzin można się dostać z Rzeszowa do Oslo, Kopenhagi, Sztokholmu, Helsinek czy Tallina. Linie Air Baltic łączy kraje bałtyckie z ponad 70 miejscami docelowymi w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i na Kaukazie.

– Jako głównego udziałowca lotniskowej spółki szczególnie cieszy nas rozwój, bo to kolejny przewoźnik operujący z naszego lotniska i następna atrakcyjna trasa. Jako gospodarze regionu serdecznie zapraszamy także Łotyszy do skorzystania z połączenia do Rzeszowa i odwiedzenia naszego urokliwego regionu oraz poznania jego smaków – podkreślił Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg.

Założona w 1995 r. linia Air Baltic posiada jedną z najmłodszych flot w Europie, składającą się z 49 samolotów Airbus A220-300. – Uruchamiając tę trasę, nie tylko wzmacniamy naszą obecność w Polsce, ale także - ponieważ Rzeszów znajduje się blisko granicy z Ukrainą - robimy nasz pierwszy krok, aby pomóc obywatelom Ukrainy bezpiecznie dotrzeć do reszty Europy. Z niecierpliwością czekamy na zaspokojenie popytu pasażerów z Podkarpacia oraz jesteśmy wdzięczni rzeszowskiemu lotnisku za współpracę i wsparcie – przyznał Thomas Ramdahl, wiceprezes ds. zarządzania siatką połączeń w Air Baltic.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tour de Pologne. W środę utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z metą trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne w Rzeszowie, w dniu 11 sierpnia, wystąpią utrudnienia w ruchu. Część ulic zostanie zamknięta. Kilkadziesiąt linii MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

W niedzielę przed Urzędem Wojewódzkim stanie mobilny punkt szczepień

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 8 sierpnia, przy ul. Grunwaldzkiej 15, przed siedzibą Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, po raz kolejny stanie mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19.

Rzeszów

Interaktywna ciężarówka pełna słodkości odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę do stolicy Podkarpacia przyjedzie Wawel Truck. Interaktywna ciężarówka pełna słodkości zaparkuje przy al. Cieplińskiego podczas Rajdu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

30. Rajd Rzeszowski: Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. Część rzeszowskich ulic oraz odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego do przebudowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Inwestycja ma być dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawi się ponad 400 nowych defibrylatorów AED. Ruszyła akcja #dajemyserce

RZESZÓW. Powstanie również aplikacja na telefon lokalizująca ich położenie.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi w CH Plaza

RZESZÓW. W akcji mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. 

Rzeszów

Trwa budowa basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. - Jest to jedna z największych inwestycji, które są obecnie prowadzone w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Reklama