Rzeszów - Piątek, 28.11.2025
Reklama

Nowy teren rekreacyjny na os. Przybyszówka już prawie gotowy [ZDJĘCIA]

Dodano: 10.07.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie nowego terenu rekreacyjnego przy ul. Ceramicznej w Rzeszowie. Jest to zadanie wybrane do realizacji przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt zdobył blisko 1,7 tysiąca głosów w kategorii drugiej – zadań osiedlowych.

Nowy teren rekreacyjny na osiedlu Przybyszówka przeznaczony jest przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców. Jego powierzchnia wynosi około 28 arów. Zamontowanych zostało tu wiele urządzeń zabawowych i sportowych. Są to m.in. duże zestawy zabawowe dla dzieci, z wieżami, zjeżdżalniami, pomostami, ścianką wspinaczkową. Pojawiły się także huśtawki, karuzele, bujaki, piaskownica i huśtawka wagowa.

Największe atrakcje, jakie pojawiły się przy ul. Ceramicznej to: wysoka na prawie trzy metry piramida linowa oraz tyrolka o długości 25 metrów.

Zamontowane zostały także żagle zacieniające, chroniące przed nadmiernym słońcem.

Dodatkowym elementem, uzupełniającym tę przestrzeń, są urządzenie street workout z poręczami, drabinkami, drążkami oraz ławeczką.

Przybyło również sporo zieleni. Na terenie placu posadzonych zostało ponad 800 roślin, wśród nich m.in. jeżówka purpurowa, jeżówka żółta, liliowec rdzawy, szałwia omszona, kocimiętka faassena, rozchodnik okazały. Istniejący trawnik poddano rekultywacji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wieczór dziękczynienia z okazji 28. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 31 maja w Katedrze.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego

RZESZÓW. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 czerwca 2019 r.

Rzeszów

Rzeszów Business Run 2019 pomoże 17-letniej Iwonie. Trwają zapisy do charytatywnego biegu

RZESZÓW. Wystartowały zapisy do 2. edycji sztafety Rzeszów Business Run 2019

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła współpracę z Safran Aircraft Engines Poland

RZESZÓW. Dzięki porozumieniu studenci uczelni będą mogli m.in. odbyć w firmie praktyki i staże.

Rzeszów

Przystanek Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie. Zagrają Lao Che i Baranovski

RZESZÓW. Już 15 czerwca 2019 r. o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa.

Rzeszów

VI edycja Kongresu Business Without Limits w czerwcu w G2A Arena

Kongres BWL odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2019 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. 

Rzeszów

Rozpoczęto kolejny etap modernizacji hipermarketu E. Leclerc

RZESZÓW. Hipermarket E.Leclerc w Rzeszowie wszedł w drugą fazę modernizacji swojego obiektu.

Rzeszów

Rzeszów wśród zwycięzców programu Lechstarter. Nad Wisłokiem powstanie Przestrzeń

Zakończyło się głosowanie w IV edycji programu Lechstarter. Rzeszów znalazł się wśród zwycięzców, co oznacza, że wkrótce nad Wisłokiem stanie specjalna instalacja.

Reklama