Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Nowy trener i rozgrywający w Asseco Resovii Rzeszów. Zaplanowano spotkanie z kibicami

Dodano: 09.05.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Piotr Gruszka dołączył do Asseco Resovii w roli pierwszego szkoleniowca drużyny. Umowa z trenerem obowiązywać będzie przez najbliższe dwa sezony. Z kolei nowym rozgrywającym Asseco Resovii został Marcin Komenda. Dla młodego zawodnika będzie to powrót do zespołu ze stolicy Podkarpacia.

42-letni szkoleniowiec jest dobrze znany polskim kibicom. Piotr Gruszka przez lata był świetnym siatkarzem, który w swoim dorobku ma medale z krajowego i światowego podwórka. Gruszka swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Kętach. W kolejnych latach występował m.in. w zespołach Bielsko-Białej, Częstochowy, we włoskiej Padwie, a także w Bełchatowie i Bydgoszczy.

Piotr Gruszka karierę zawodniczą zakończył w AZS-ie Olsztyn. W trakcie tych kilkunastu lat był reprezentantem kraju, Gruszka jest rekordzistą w liczbie rozegranych meczów w kadrze. W swoim dorobku ma tytuł Mistrza Europy, a także wicemistrza Świata. Przez kilka lat był kapitanem reprezentacji Polski.

Piotr Gruszka rok po zakończeniu kariery zawodniczej przyjął ofertę BBTS-u Bielsko-Biała i objął funkcję I trenera drużyny. Od 2016 roku był trenerem GKS-u Katowice, z którym systematycznie piął się po tabeli PlusLigi. Piotr Gruszka zamienia Śląski klub na Asseco Resovię, której trenerem będzie przez najbliższe dwa sezony.
Reklama
Marcin Komenda uważany jest za jednego z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia na pozycji rozgrywającego. Urodzony 24 maja 1996 roku w Krakowie zawodnik siatkarską karierę rozpoczynał w UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków. Dobre występy w barwach krakowskiego zespołu w kategorii młodzika zaowocowały propozycją gry w AKS-ie Rzeszów.

Komenda w 2012 roku przeniósł się do stolicy Podkarpacia i już w pierwszym sezonie sięgnął po Mistrzostwo Polski Kadetów. W kolejnych dwóch latach zawodnik uczył się w SMS-ie PZPS Spała. Rozgrywający jednocześnie reprezentował barwy AKS-u, z którym sięgnął po Mistrzostwo Polski Juniorów.

Seniorską karierę Marcin Komenda rozpoczął w Effectorze Kielce, gdzie spędził dwa sezony. Stamtąd przeniósł się do GKS-u Katowice, a dobre występy w barwach śląskiego klubu zaowocowały powołaniami do reprezentacji Polski. Komenda znalazł się w składzie reprezentacji Polski na zbliżającą się Ligę Narodów. Marcin Komenda z drużyną Asseco Resovii związał się rocznym kontraktem.

9 maja nowy rozgrywający i szkoleniowiec spotkają się z kibicami w Browarze Manufaktura Rzeszów. Wszystko rozpocznie się o godz. 18.00, a na spotkaniu obecny będzie również prezes klubu, Krzysztof Ignaczak.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM w Rzeszowie szykuje nową siatkę połączeń. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje największe od lat zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. „Chcemy, aby nowa siatka połączeń autobusowych była jeszcze bardziej przejrzysta, efektywna i dopasowana do rzeczywistych potrzeb mieszkańców”.

Rzeszów

Utrudnienia na S19 w rejonie Nienadówki. Ciężarówka blokuje drogę

PODKARPACIE. Kierowcy jadący odcinkiem drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłem Sokołów Małopolski a węzłem Jasionka muszą liczyć się z utrudnieniami. Uszkodzona ciężarówka blokuje pas ruchu w kierunku Rzeszowa.

Rzeszów

Będzie jaśniej na ulicy Budziwojskiej. Prawie 390 tys. zł na nowe oświetlenie

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z firmą, która zajmie się montażem dodatkowego oświetlenia na najdłuższej ulicy na rzeszowskim osiedlu Budziwój. Wartość zadania to blisko 390 tys. zł.

Rzeszów

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Śląskiej opracują koncepcję zagospodarowania terenów kolejowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wraca temat zagospodarowania terenów dawnej parowozowni w Rzeszowie. Miasto podpisało list intencyjny z Politechniką Śląską dotyczący opracowania koncepcji zmian funkcjonalno-przestrzennych tych terenów.

Rzeszów

Festiwal Roślin wraca z jeszcze większym wyborem i nowymi gatunkami

RZESZÓW. Największe roślinne wydarzenie w Polsce wraca po letniej przerwie z jeszcze większym wyborem, nowymi gatunkami i wyjątkową atmosferą. Jesienna edycja Festiwalu Roślin odbędzie się w ten weekend w hali Podpromie.

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Zderzyło się 6 pojazdów, sprawca był pijany

RZESZÓW. 41-letni kierowca dostawczaka doprowadził do zderzenia szcześciu samochodów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Chciał targnąć się na własne życie. Szybka reakcja służb zapobiegła tragedii

RZESZÓW. Policjanci wspólnie z pracownikiem socjalnym GOPS’u w Tyczynie zapobiegli tragedii. Dzięki szybkiej reakcji, odnaleźli 42-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie.

Reklama