Rzeszów - Środa, 25.03.2026
Reklama

Nowy zastępca Prezydenta Rzeszowa. Będzie odpowiadał m.in. za transport miejski

Dodano: 12.11.2025 r. / Redakcja

Na zdj. od lewej: Maciej Ulita i Konrad Fijołek / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Na zdj. od lewej: Maciej Ulita i Konrad Fijołek / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Maciej Ulita dołączył do Marcina Deręgowskiego, Krzysztofa Stańko oraz Krystyny Stachowskiej na stanowisku zastępcy Prezydenta Rzeszowa. Zastąpił Grzegorza Wronę, który został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, Konrad Fijołek przedstawił swojego nowego zastępcę. Został nim Dr Maciej Ulita będzie odpowiadał m.in. za sprawy związane z komunikacją miejską, promocją, współpracą międzynarodową i gospodarczą Rzeszowa oraz kontaktami z inwestorami.

– Z panem wiceprezydentem Maciejem Ulitą miałem okazję już wcześniej współpracować, gdy odpowiadał za strategię komunikacji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Współpracowaliśmy także przy okazji inicjatyw tworzonych w naszym Urban Lab – obecny mój zastępca angażował się w powstające tam inicjatywy i wspierał je – mówił Konrad Fijołek.

Maciejowi Ulicie będą podlegały:

Reklama

- Zarząd Transportu Miejskiego,
- Wydział Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki,
- Wydział Działalności Gospodarczej i Zezwoleń,
- Wydział Geodezji.

- Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono. Wierzę, że na tym stanowisku uda mi się z sukcesem przeprowadzić wiele inicjatyw ważnych dla mieszkańców Rzeszowa oraz całego regionu – powiedział Maciej Ulita.

Oprócz Ulity, funkcję wiceprezeydentów Rzeszowa pełnią również: Marcin Deręgowski, Krzysztof Stańko oraz Krystyna Stachowska.

Maciej Ulita jest doktorem filozofii, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W przeszłości był związany z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie, w której był m.in. prodziekanem Wydziału Administracji i Nauk Społecznych ds. kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W ostatnich latach był związany z Uniwersytetem Rzeszowskim, gdzie był m.in. dyrektorem biura rektora. Jest pasjonatem strzelectwa dynamicznego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

RZESZÓW. Wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza trzydniowy Street Food Festiwal

RZESZÓW. „Będzie to największy zlot FoodTrucków jaki zorganizowaliśmy dla Was do tej pory” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Rzeszów

Centrum Minecraft w Rzeszowie już działa

RZESZÓW. W czwartek odbyła się oficjalna inauguracja Centrum Minecraft  w Rzeszowie. Miejsce, w którym popularna gra jest wykorzystywana jako platforma edukacyjna dla dzieci, powstało w budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Można już głosować

RZESZÓW. Rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Głosowanie potrwa do 8 października 2021 r. 

Reklama