Rzeszów - Sobota, 03.01.2026
Reklama

Nowy zastępca Prezydenta Rzeszowa. Będzie odpowiadał m.in. za transport miejski

Dodano: 12.11.2025 r. / Redakcja

Na zdj. od lewej: Maciej Ulita i Konrad Fijołek / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Na zdj. od lewej: Maciej Ulita i Konrad Fijołek / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Maciej Ulita dołączył do Marcina Deręgowskiego, Krzysztofa Stańko oraz Krystyny Stachowskiej na stanowisku zastępcy Prezydenta Rzeszowa. Zastąpił Grzegorza Wronę, który został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, Konrad Fijołek przedstawił swojego nowego zastępcę. Został nim Dr Maciej Ulita będzie odpowiadał m.in. za sprawy związane z komunikacją miejską, promocją, współpracą międzynarodową i gospodarczą Rzeszowa oraz kontaktami z inwestorami.

– Z panem wiceprezydentem Maciejem Ulitą miałem okazję już wcześniej współpracować, gdy odpowiadał za strategię komunikacji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Współpracowaliśmy także przy okazji inicjatyw tworzonych w naszym Urban Lab – obecny mój zastępca angażował się w powstające tam inicjatywy i wspierał je – mówił Konrad Fijołek.

Maciejowi Ulicie będą podlegały:

Reklama

- Zarząd Transportu Miejskiego,
- Wydział Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki,
- Wydział Działalności Gospodarczej i Zezwoleń,
- Wydział Geodezji.

- Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono. Wierzę, że na tym stanowisku uda mi się z sukcesem przeprowadzić wiele inicjatyw ważnych dla mieszkańców Rzeszowa oraz całego regionu – powiedział Maciej Ulita.

Oprócz Ulity, funkcję wiceprezeydentów Rzeszowa pełnią również: Marcin Deręgowski, Krzysztof Stańko oraz Krystyna Stachowska.

Maciej Ulita jest doktorem filozofii, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W przeszłości był związany z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie, w której był m.in. prodziekanem Wydziału Administracji i Nauk Społecznych ds. kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W ostatnich latach był związany z Uniwersytetem Rzeszowskim, gdzie był m.in. dyrektorem biura rektora. Jest pasjonatem strzelectwa dynamicznego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W tym sezonie nie skorzystamy z rowerów miejskich w Rzeszowie?

RZESZÓW. „W trosce o zdrowie Podróżnych miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie na chwilę obecną nie będzie uruchamiana.” 

Rzeszów

Pierwszy "elektryk" Autosan na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. Do końca maja potrwają testy elektrycznego autobusu Autosan SANCITY 12LFE.

Rzeszów

Rzeszowski WORD wznawia działalność. 11 maja ruszają zapisy

​RZESZÓW. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie znów będzie egzaminował kursantów. Od kiedy będzie można zdawać na prawo jazdy?

Rzeszów

Tragiczny wpadek na przejeździe kolejowym przy ul. Zawiszy Czarnego. Zginął rowerzysta

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przesz szynobus na przejeździe kolejowym.
 

Rzeszów

Rusza nowa linia autobusowa. Pojedzie przez ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia nową linię autobusową nr 14 i wprowadza zmiany na linii nr 1.

Rzeszów

Rzeszowska inwestycja w konkursie "Top Inwestycje Komunalne 2020"

RZESZÓW. Suszarnia osadów w Rzeszowie została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020. Głosowanie zakończy się 13 maja 2020 r.

Rzeszów

Ruszyła loteria "Mieszkam w Rzeszowie". Wśród nagród m.in. Thermomix, aparat Nikon, Playstation

RZESZÓW. Loteria „Mieszkam w Rzeszowie” skierowana jest do wszystkich osób,  które ukończyły 18 lat oraz posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.

Rzeszów

ZTM uruchomił system płatności zbliżeniowych w kasownikach

RZESZÓW. Od początku maja za przejazd komunikacją miejską możemy zapłacić kartą płatniczą. Autobusy, w których już działa nowy system są oznaczone specjalną naklejką.

Reklama