Rzeszów - Piątek, 02.01.2026
Reklama

Nowy zastępca Prezydenta Rzeszowa. Będzie odpowiadał m.in. za transport miejski

Dodano: 12.11.2025 r. / Redakcja

Na zdj. od lewej: Maciej Ulita i Konrad Fijołek / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Na zdj. od lewej: Maciej Ulita i Konrad Fijołek / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Maciej Ulita dołączył do Marcina Deręgowskiego, Krzysztofa Stańko oraz Krystyny Stachowskiej na stanowisku zastępcy Prezydenta Rzeszowa. Zastąpił Grzegorza Wronę, który został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, Konrad Fijołek przedstawił swojego nowego zastępcę. Został nim Dr Maciej Ulita będzie odpowiadał m.in. za sprawy związane z komunikacją miejską, promocją, współpracą międzynarodową i gospodarczą Rzeszowa oraz kontaktami z inwestorami.

– Z panem wiceprezydentem Maciejem Ulitą miałem okazję już wcześniej współpracować, gdy odpowiadał za strategię komunikacji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Współpracowaliśmy także przy okazji inicjatyw tworzonych w naszym Urban Lab – obecny mój zastępca angażował się w powstające tam inicjatywy i wspierał je – mówił Konrad Fijołek.

Maciejowi Ulicie będą podlegały:

Reklama

- Zarząd Transportu Miejskiego,
- Wydział Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki,
- Wydział Działalności Gospodarczej i Zezwoleń,
- Wydział Geodezji.

- Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono. Wierzę, że na tym stanowisku uda mi się z sukcesem przeprowadzić wiele inicjatyw ważnych dla mieszkańców Rzeszowa oraz całego regionu – powiedział Maciej Ulita.

Oprócz Ulity, funkcję wiceprezeydentów Rzeszowa pełnią również: Marcin Deręgowski, Krzysztof Stańko oraz Krystyna Stachowska.

Maciej Ulita jest doktorem filozofii, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W przeszłości był związany z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie, w której był m.in. prodziekanem Wydziału Administracji i Nauk Społecznych ds. kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W ostatnich latach był związany z Uniwersytetem Rzeszowskim, gdzie był m.in. dyrektorem biura rektora. Jest pasjonatem strzelectwa dynamicznego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakończono przebudowę letniego pałacu Lubomirskich

RZESZÓW. Trwające od ponad 5 lat prace konserwatorskie zostały zakończone. Letni pałac Lubomirskich przy al. Pod Kasztanami został ostatecznie odrestaurowany.

Rzeszów

Zmarła kobieta potrącona wczoraj na ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Nie udało się uratować życia kobiety potrąconej wczoraj na przejściu dla pieszych na ul. Lubelskiej. Pomimo podjętych działań przez lekarzy, kobieta zmarła dziś w nocy w szpitalu.

Rzeszów

Policyjny Black Hawk nad Rzeszowem

RZESZÓW. W ostatnich dniach, zainteresowanie części mieszkańców wzbudził niecodzienny widok na rzeszowskim niebie.

Rzeszów

WSPiA apeluje do studentów i pracowników "o ostrożność i nieuleganie panice"

RZESZÓW. „Zachowaj ostrożność, nie panikuj” - WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa wystosowała apel do studentów i pracowników, w związku z koronawirusem.

Rzeszów

Pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu zakończony

RZESZÓW. Zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Kolejny etap rozpocznie się w połowie października. Wydobyty osad trafi do miejscowości Wola Dalsza.

Rzeszów

Spotkanie dla pasjonatów Internetu i nowych technologii

RZESZÓW. 26. edycja XRAii. odbędzie się 10 marca.

Rzeszów

Znamy kolejną proponowaną lokalizację dla nowego budynku Sądu Okręgowego

RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Tematem ochrona terenów przy Wisłoku przed zabudową

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą planu zagospodarowania przestrzeni dla terenów wzdłuż Wisłoka. 

Reklama