Rzeszów - Piątek, 02.01.2026
Reklama

Nowy zastępca Prezydenta Rzeszowa. Będzie odpowiadał m.in. za transport miejski

Dodano: 12.11.2025 r. / Redakcja

Na zdj. od lewej: Maciej Ulita i Konrad Fijołek / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Na zdj. od lewej: Maciej Ulita i Konrad Fijołek / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Maciej Ulita dołączył do Marcina Deręgowskiego, Krzysztofa Stańko oraz Krystyny Stachowskiej na stanowisku zastępcy Prezydenta Rzeszowa. Zastąpił Grzegorza Wronę, który został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, Konrad Fijołek przedstawił swojego nowego zastępcę. Został nim Dr Maciej Ulita będzie odpowiadał m.in. za sprawy związane z komunikacją miejską, promocją, współpracą międzynarodową i gospodarczą Rzeszowa oraz kontaktami z inwestorami.

– Z panem wiceprezydentem Maciejem Ulitą miałem okazję już wcześniej współpracować, gdy odpowiadał za strategię komunikacji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Współpracowaliśmy także przy okazji inicjatyw tworzonych w naszym Urban Lab – obecny mój zastępca angażował się w powstające tam inicjatywy i wspierał je – mówił Konrad Fijołek.

Maciejowi Ulicie będą podlegały:

Reklama

- Zarząd Transportu Miejskiego,
- Wydział Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki,
- Wydział Działalności Gospodarczej i Zezwoleń,
- Wydział Geodezji.

- Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono. Wierzę, że na tym stanowisku uda mi się z sukcesem przeprowadzić wiele inicjatyw ważnych dla mieszkańców Rzeszowa oraz całego regionu – powiedział Maciej Ulita.

Oprócz Ulity, funkcję wiceprezeydentów Rzeszowa pełnią również: Marcin Deręgowski, Krzysztof Stańko oraz Krystyna Stachowska.

Maciej Ulita jest doktorem filozofii, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W przeszłości był związany z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie, w której był m.in. prodziekanem Wydziału Administracji i Nauk Społecznych ds. kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W ostatnich latach był związany z Uniwersytetem Rzeszowskim, gdzie był m.in. dyrektorem biura rektora. Jest pasjonatem strzelectwa dynamicznego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jest oferta na budowę kładek rowerowych w mieście. Jedna cześć przetargu z szansą na realizacje

RZESZÓW. Przetarg na budowę kładek rowerowych, które miałyby powstać przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza trwa.

Rzeszów

Strażak z rzeszowskiej komendy miejskiej otrzymał medal od Prezydenta RP

RZESZÓW. Medal Za Ofiarność i Odwagę został wręczony podczas uroczystości, która odbyła się 8.01.2020r. w Pałacu Prezydenckim.

Rzeszów

Wydano „wuzetkę” na wieżowiec na os. Nowe Miasto. Będzie mógł mieć nawet 180 m wysokości

RZESZÓW. Inwestycja miała by się znajdować na parkingu przed Delikatesami Centrum na ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Kolejne problemy z obwodnicą południową miasta

RZESZÓW. Tym razem „kłody pod nogi” rzucają władzom miasta mieszkańcy i stowarzyszenie, zajmujące się oceną legalności działań administracji

Rzeszów

Ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest

RZESZÓW. Mieszkańcy mogą liczyć na 100% pokrycie kosztów.

Rzeszów

Sprawdź, ile osób skorzystało z lotniska w Jasionce w ubiegłym roku

RZESZÓW. Ponad 772 tysiące pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Reklama