Rzeszów - Czwartek, 19.02.2026
Reklama

Nowy zespół w Podkarpackiej policji. „Speed” zajmie się piratami drogowymi

Dodano: 21.07.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Ujawnianie agresywnie i niebezpiecznie jeżdżących kierowców, także tych, którzy nadmiernie przekraczają prędkość oraz organizują nielegalne wyścigi samochodowe to cel grupy "Speed". Zespół tworzą policjanci ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego. Funkcjonariusze mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponuje Policja, w tym najszybsze radiowozy BMW wyposażone w wideorejestratory.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie powołał nieetatowy zespół "Speed", którego celem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. W skład zespołu wchodzą policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, komend miejskich i powiatowych, ale też funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, do walki z cyberprzestępczością oraz wywiadu kryminalnego KWP w Rzeszowie.

Policjanci będą kierowani w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. To drogi wszystkich kategorii, od autostrady po drogi lokalne. Znamy te miejsca, bo tam najczęściej dochodzi do wypadków. Wskazują nam je też sami mieszkańcy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Reklama
Policjanci będą reagować na agresywne zachowania na drodze, zbyt szybką jazdę, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne manewry, także wobec pieszych. 

Bardzo ważnym zadaniem policjantów, zwłaszcza pionu kryminalnego, będzie monitorowanie i analiza nagrań umieszczonych w Internecie, prezentujących wyczyny "piratów drogowych" . Funkcjonariusze będą też zbierać informacje o nielegalnych wyścigach, zwłaszcza tych organizowanych na drogach publicznych.

W skład zespołu "Speed" wchodzą doświadczeni funkcjonariusze, mający specjalistyczne przeszkolenie. Bedą wykorzystywać najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponuje Policja, to m.in. mierniki prędkości z wizualizacją, pojazdy wyposażone w wideorejestratory, m.in. 250-konne nieoznakowane BMW 330i xdrive czy najnowsze radiowozy oznakowane BMW 320i xdrive, których atutem jest podwyższona moc.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

RZESZÓW. W wyniku interwencji rzeszowskich policjantów przed dokonaniem samobójstwa uratowany został młody mężczyzna.

Rzeszów

W grudniu otwarcie ŚDS "Niezapominajka". To pierwszy taki ośrodek w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta uchwalono powołanie Środowiskowego Domu Samopomocy „Niezapominajka”.

Rzeszów

Zbliża się szósta edycja Kongresu 590

​RZESZÓW. Szósta edycja Kongresu 590 zagości na Podkarpaciu. W planach wręczenie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz debaty eksperckie.

Rzeszów

W nocy z soboty na niedzielę cofniemy zegarki

Znów czeka nas przestawianie zegarków. W związku ze zmianą czasu na zimowy, w nocy z soboty na niedzielę cofniemy je o godzinę.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie nawiązują współpracę

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz porozumienie w sprawie patronatu honorowego.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki w zalewie nad Wisłokiem. Policja ustala tożsamość

RZESZÓW. Policjanci i prokurator pracują na miejscu znalezienia ludzkich zwłok w rejonie zalewu nad Wisłokiem. Prawdopodobnie to ciało mężczyzny.

Rzeszów

20-latek zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego piwnicy funkcjonariusze znaleźli ponad 50 g suszu marihuany.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła I edycja konkursu "Miejsce przyjazne seniorom"

RZESZÓW. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić osoby i miejsca przyjazne seniorom. 

Reklama